MotoNews.pl

Porsche Cayenne S Diesel według Techart

20 lutego 2013

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Porsche Cayenne S Diesel 10

Tuner Techart Automobildesign przygotował pakiet komponentów poprawiających profil aerodynamiczny Porsche Cayenne S Diesel. Nowy program dla sportowego SUVa niemieckiego producenta zostanie zaprezentowany podczas 83 Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. 5 marca pokaże się tam Cayenne S Diesel o czarnym kolorze nadwozia z wnętrzem wykończonym czarną skórą z jasnozielonymi aplikacjami.

Trzyczęściowy spojler przedni ze zintegrowanymi wlotami powietrza zapewnia lepsze chłodzenie hamulców. Aerodynamiczna maska silnika z włókna węglowego z dwustronnymi wlotami powietrza dostarcza tlenu 8-cylindrowej, wysokoprężnej jednostce turbo. Cayenne zostało także wyposażone w pakiet Techart Lighting z reflektorami halogenowymi, które uzupełniają diody LED i wielofunkcyjnymi światłami do jazdy dziennej. Fartuch przedni i fartuchy boczne Techartu podkreślają sportowy charakter SUVa. Pakiet komponentów aerodynamicznych uzupełniają: spojler dachowy i nowy fartuch tylny z dyfuzorem.

Standardowy układ wydechowy został wymieniony na sportowy wariant Techartu z podwójnymi, owalnymi końcówkami ozdobionymi logo tunera. Samochód zdobią też nowe obręcze Techartu, o średnicy od 20 do 23 cali.

Techart przygotował także zestaw wzmacniający jednostkę napędową Porsche Cayenne S Diesel bazujący na module Techart Techtronic. Przeprogramowuje on jednostkę kontrolną silnika. Niestety firma tuningowa nie podała żadnych konkretnych danych liczbowych, które potwierdziłyby, jak skuteczne jest zastosowanie tego modułu.

Wnętrze także uległo modyfikacjom. Zastosowano w nim wykończenia ze skóry z dekoracyjnymi przeszyciami, elementy dekoracyjne z egzotycznych gatunków drewna i włókna węglowego, wielofunkcyjną, sportową kierownicę z manetkami Techartu. W zagłówkach przednich foteli zamontowano dwa 7-calowe wyświetlacze. W kabinie umieszczono także lodówkę i dodatkowe schowki.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM