MotoNews.pl

BMW serii 6 Gran Coupe i BMW serii 3 Touring zmodyfikowane przez AC Schnitzer

28 lutego 2013

Kategoria | AC Schnitzer  Tuning
Marka, model | ,
ACS6 GranCoupe 10

Niemiecki tuner specjalizujący się w modyfikacjach modeli marki BMW i MINI wykorzysta okazję, jaką jest jedna z najważniejszych europejskich imprez motoryzacyjnych – Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie, by przedstawić premierowo dwa nowe stuningowane modele. Będą to 640d Gran Coupe bazujące na BMW F06 i 328i Touring bazujący na BMW F31.

BMW Serii 6 Gran Coupe
AC Schnitzer przeprojektował to czterodrzwiowe coupe i dokonał tuningu silnika. W przypadku jednostki napędowej BMW 640d moc wzrosła z 313 do 360 KM. Specjaliści z AC Schnitzer wciąż jednak pracują nad silnikiem z modelu 640i – przewidują, że moc wzrośnie z 320 do 360 KM. Eksperci z Aachen umieścili także jednostkę napędową w nowej osłonie. Układ wydechowy zyskał nowe, chromowane końcówki rur, a standardowy układ hamulcowy wymieniono na sportowy produkt AC Schnitzer z 8-tłoczkowymi zaciskami przy tarczach hamulcowych. W zawieszeniu zmieniono sprężyny.

Na pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia złożyły się: nowy spojler przedni, chromowana atrapa chłodnicy i poszerzony fartuch tylny z ochronną powłoką. Do tego dodano nowe obręcze o średnicy 19 lub 20 cali.

Wnętrze subtelnie stuningowano montując nową, 3-ramienną kierownice EVO, aluminiową pokrywę na panel systemu i-Drive, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła oraz welurowe dywaniki.

BMW serii 3 Touring
W zależności od wersji silnikowej AC Schnitzer oferuje możliwość wzmocnienia BMW serii 3 Touring o 20-40 KM. W układzie wydechowym standardowe końcówki rur wymieniono na chromowane modele „wyścigowe”. Zawieszenie przeprojektowano tak, by można je było obniżyć o 25 mm.

Wygląd BMW serii 3 Touring odmieniły: nowy spojler przedni, spojler umieszczony w tylnej części dachu, chromowana atrapa chłodnicy, wstawki w fartuchu tylnym pokrytym ochronną folią. Wnętrze serii 3 Touring zmieniło się analogicznie do BMW serii 6 Gran Coupe.

Zdjęcia: AC Schnitzer, opracowanie: BM