MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series i SLS AMG Coupe Electric Drive poszerzają rodzinę AMG

28 lutego 2013

SLS AMG Coupe Electric 5a

Mercedes-AMG GmbH wprowadza do swojej oferty dwa specjalne modele: SLS AMG Coupé Black Series i SLS AMG Coupé Electric Drive. Oznacza to, że rodzina pojazdów z plakietką SLS AMG rozrosła się do siedmiu wariantów.

SLS AMG Coupe zadebiutował na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie w 2009 roku i był pierwszym modelem stworzonym wewnątrzfirmowo przez Mercedesa AMG. Po bazowym wariancie z unoszonymi ku górze drzwiami w 2011 pojawił się Roadster ze składanym dachem oraz wyścigowy SLS AMG GT3. Ten ostatni pokazał, co potrafi w 2012 roku, gdy zwyciężył w dziewięciu mistrzostwach i 43 wyścigach. Zeszły rok był czasem debiutu modelu SLS AMG GT dostępnego jako Coupe i Roadster. Teraz dołączają do nich Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series i SLS AMG Coupé Electric Drive.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series

Powstanie tego wariantu zainspirowała wyścigowa wersja SLS AMG GT3. Łączy świetny design, wyjątkową dynamikę i bardzo lekką konstrukcję, która powstała zgodnie z wytycznymi strategii AMG Lightweight Performance. Pojazd waży 1550 kg, jego stosunek mocy do masy wynosi 2,45 kg/KM. Pod maską kryje 6,3 litrowy silnik V8 o mocy 631 KM/464 kW, który potrafi rozpędzić samochód z miejsca do 100 km/h w 3,6 sekundy, a maksymalnie do 315 km/h. Nowy, sportowy układ wydechowy AMG z tytanu wydaje z siebie ekscytujący dźwięk. Pojazd został także wyposażony w wyczynowe zawieszenie AMG RIDE CONTROL, ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG i superlekkie obręcze AMG, na których zamontowano sportowe ogumienie. Szczególną dynamikę SLS AMG Black Series zyskał również dzięki blokadzie tylnego mechanizmu różnicowego AMG oraz 7-biegowej przekładni sportowej AMG Speedshift DCT.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Electric Drive
Supersportowy samochód wykorzystujący technologie zapożyczone ze świata Formuły 1, który w dodatku ma ekologiczny napęd. Najmocniejszy model AMG korzysta z czterech silników elektrycznych o łącznej mocy 552 kW i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. SLS AMG Coupe Electric Drive przyspiesza z miejsca do 100 km/h 3,9 sekundy. Jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Wszystkie warianty SLS AMG powstają w fabryce w niemieckim Sindelfingen, poza SLS AMG Coupé Electric Drive, które będzie produkowane w siedzibie Mercedes AMG w Affalterbach. Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series i SLS AMG Coupé Electric Drive wejdą do sprzedaży w czerwcu tego roku.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM