MotoNews.pl

MINI John Cooper Works Countryman ALL4 Dakar Winner 2013

04 marca 2013

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
MINI ALL4 Dakar Winner17

MINI i John Cooper Works przygotowały specjalną edycję modelu Countryman, o superdługiej nazwie MINI John Cooper Works Countryman ALL4 Dakar Winner 2013. Długa czy nie, wyraźnie wskazuje, z jakiej okazji powstał specjalny pojazd – by uczcić triumf w tegorocznym Rajdzie Dakar. Francuski duet: Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret zwyciężył w MINI ALL4 Racing w jednym z najcięższych rajdów na całym świecie już drugi rok z rzędu.

Edycja specjalna MINI John Cooper Works Countryman ALL4 Dakar Winner 2013 zostanie ograniczona do zaledwie 11 egzemplarzy. To liczba symboliczna, bowiem Stephane Peterhansel właśnie tyle razy wygrał w Rajdzie Dakar. Limitowana seria bazuje na modelu MINI John Cooper Works Countryman z napędem na wszystkie koła ALL4. Dystrybuuje on moc 218 KM/160 kW generowaną przez 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy.

Wizualnie specjalna edycja wyróżnia się nadwoziem pokrytym matowym, czarnym lakierem z jasnozielonymi detalami. To nawiązanie do wyglądu modelu MINI ALL4 Racing startującego w Rajdzie Dakar. Karoserię ozdobiono dekoracyjnymi, sportowymi pasami, logo zwycięzcy Rajdu Dakar i podpisem pana Peterhansela ma masce. Na pasie bocznym pojawił się napis „MINI ALL4 Racing”, a na drzwiach od strony kierowcy i pasażera obok – numer 302 i nazwiska zwycięskiej pary. Całość uzupełniają 19-calowe obręcze z lekkich stopów Cross-Spoke Crusher.

W kabinie znajdziemy również zielone detale w postaci ozdobnych szwów na dźwigni zmiany biegów i dywanikach, haftowanego logo zwycięskiego zespołu na zagłówkach, pasów na konsoli środkowej i numeru seryjnego pojazdu nad schowkiem na rękawiczki. Do dyspozycji kierowcy jest sportowa kierownica John Cooper Works i fotel pokryty czarną skórą.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM