MotoNews.pl

Sebastian Vettel, MINI Countryman i Budapeszt

02 sierpnia 2010

Kategoria | Sport
Vettel in MINI Countryman 2

Startujący w wyścigach Formuły 1 kierowca należący do zespołu Red Bull Racing, Sebastian Vettel zasiadł za kierownicą MINI Countryman’a podczas swojego weekendowego pobytu w Budapeszcie, gdzie w niedzielę odbywało się Grand Prix F1. Pojazd, który zadebiutuje na rynku we wrześniu, oddał do dyspozycji Vettela węgierski oddział BMW Group.

Vettel, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej mistrzostw świata Formuły 1 przesiadł się do czarnego modelu MINI Cooper S Countryman już na lotnisku i pojechał nim prosto na Hungaroring.

Choć MINI Countryman nie przypomina w niczym bolidów Formuły 1, to jednak wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć je na torze wyścigowym. Model MINI Countryman WRC w kolejnym sezonie weźmie udział w World Rally Championship, kontynuując z resztą historię sukcesów marki w zmaganiach rajdowych (m.in. w rajdzie Monte Carlo). Odmianę WRC MINI stworzyło wspólnie ze znaną firmą Prodrive. Opartego na modelu produkcyjnym Countryman’a WRC napędza 1,6-litrowa, 4-cylindrowa jednostka turbodoładowana wyprodukowana przez BMW Motorsport.

Zdjęcia: MINI