MotoNews.pl

Honda Civic Tourer Concept

07 marca 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Civic Tourer Concept 15

Honda prezentuje w Genewie nowy pojazd koncepcyjny Civic Tourer. Producent oznajmił, że stylistyka konceptu zapowiada, jak będzie wyglądać produkcyjna wersja modelu Civic Tourer (czyli Civica w wariancie kombi). Finalną wizję tego pojazdu Honda planuje pokazać premierowo w tym roku, jesienią – podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej we Frankfurcie nad Menem. Koncept został zaprojektowany w Europie i specjalnie z myślą o klientach europejskich.

Civic Tourer Concept ma wiele cech wspólnych z Hondą Civic w odmianie hatchback. Jej nadwozie ma wyraźnie aerodynamiczne kształty, o prostych, dynamicznych, lecz eleganckich liniach. Civic Tourer Concept wyróżnia się pośród konkurencyjnych pojazdów unikalną formą profilu oraz niskim zawieszeniem i stosunkowo szerokim rozstawem kół, co sprawia, że jej styl można opisać, jako sportowy. Smukła kabina przypomina bardzo tę, jaką znaleźć możemy w hatchbacku.

Poprzednie Hondy kombi, takie jak: Accord Tourer czy Civic Aero cechowały smukłe kształty w połączeniu z właściwościami użytkowymi i obszernym bagażnikiem. Civic Tourer Concept kontynuuje tę tradycję, co wyraźnie widać, gdy przyjrzymy się wyglądowi tyłu auta. Producent twierdzi, iż będzie to idealny samochód dla aktywnej rodziny.

Seryjny wariant Hondy Civic Tourer wejdzie do sprzedaży w Europie na początku 2014 roku. Będzie produkowany w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia: Honda, newspress.co.uk, opracowanie: BM