MotoNews.pl

Volkswagen Golf Estate Concept R-Line – pierwsze informacje

11 marca 2013

Marka, model | ,
Golf Variant R-Line 6

Tuż po premierze nowego Volkswagena Golfa Variant w Genewie niemiecki producent zaprezentował specjalną, sportową wersję R-Line tego kombi. Golf Variant Concept R-Line wykorzystuje dynamiczny potencjał nowej wersji nadwoziowej Golfa. To absolutny debiut, ponieważ Golf Variant nie występował dotąd w odmianie R-Line.

Golf Variant Concept R-Line ma zmodyfikowany przednią i tylną cześć nadwozia, specjalne wykończenia progów i nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów R-Line. We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele obciągnięte skórzaną tapicerką i wykończenia w estetyce włókna węglowego. Napęd koncepcyjnego, sportowego kombi stanowi 2-litrowy silnik TDI o mocy 150 KM/110 kW i maksymalnym momencie obrotowym 320 Nm. Współpracuje z nową przekładnią Haldex-5. Variant Concept R-Line został także wyposażony w napęd na wszystkie koła 4MOTION.

W profilu bocznym sportowego kombi uwagę zwracają błyszczące, czarne listwy na progach. 18-calowe obręcze R-Line „Salvador” pokryto srebrnym lakierem, a pod przednim spojlerem znalazło się miejsce na „splittery” (aerodynamiczne dokładki w stylu samochodów sportowych). Nowy zderzak w stylu R-Line ma w środkowej części duży wlot powietrza okolony od dołu splitterami w kolorze nadwozia (w przypadku zaprezentowanego konceptu był to kolor niebieski). W tyle dominuje sportowy, wyrazisty dyfuzor w kolorze czarnym. Wbudowano w niego dwie chromowane końcówki rur wydechowych umieszczone po lewej stronie. Sam dyfuzor okala komponent będący niejako kontynuacją czarnych listew na progach bocznych. Do tego dodano spojler dachowy w stylu R-Line. Szeroki rozstaw kół nowego Golfa Variant (1,549 mm z przodu i 1,520 mm z tyłu, nowe obręcze i opony w rozmiarze 225/40 dodatkowo wzmacniają sportowy charakter tylnej części nadwozia konceptu.

Wnętrze Volkswagena Golfa Variant Concept R-Line zostało zharmonizowane z nadwoziem pod względem kolorów i wyposażenia. Kierowca i pasażer na przednim siedzeniu zajmują miejsce na sportowych fotelach. Ich centralną część pokryto skórą nappa w kolorze niebieskim, a boczne pokrywa skóra w kolorze czarnym o strukturze włókna węglowego. Ta sama czarna skóra znajduje się na panelach drzwiowych i zewnętrznych krawędziach zagłówków foteli. Kierownicę i podłokietniki obciągnięto zwykłą czarną skórą. Podsufitka ma odcień perłowej szarości. Na progi drzwiowe nałożono nakładki, a dywaniki są czarne i mają niebieskie lamówki.

Choć Golf Variant Concept R-Line aspiruje do miana auta o sportowym charakterze, to nie traci nic na użyteczności. Podstawowa pojemność bagażnika to 605 l, a po złożeniu tylnej kanapy wrasta do 1620 l.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM