MotoNews.pl

Mitsubishi Lancer EVO X Stealth Fighter

14 marca 2013

Kategoria | Tuning
Mitsubishi EVO X 12

Skąd może pochodzić i czym może się zajmować firma o nazwie Schwabenfolia? No jasne – to niemiecki tuner specjalizujący się w oklejaniu nadwozi samochodów ozdobną folią. I trzeba przyznać, że spece ze Schwabenfolia wykonują swoją pracę z polotem. Ich najnowsze dzieło to Mitsubishi Lancer EVO X Stealth Fighter.

Ostatnie dwa słowa sugerują, że będziemy mieć do czynienia ze stylizacją nawiązującą do amerykańskich myśliwców. Zazwyczaj oznacza to nadwozie w matowym odcieniu szarości, specyficzne liternictwo i drobne, kolorowe akcenty. Tak jest i w przypadku Mitsubishi Lancera EVO X Stealth Fighter. Jednak, gdy bliżej przyjrzymy się stuningowanemu samochodowi zauważymy, że panowie ze Schwabenfolia potraktowali swoje zadanie z dużą dawką humoru i przymrużeniem oka.

Większa część powierzchni nadwozia jest szara, dach ma odcień matowej czerni – do tego dodano pomarańczowe detale. Całość zaś okraszono sporą liczbą naklejek o niezbyt poważnej wymowie. Znajdziemy wśród nich Hello Kitty z karabinem maszynowym i napis „Ta naklejka wzmacnia silnik o 5 KM”, na drzwiach zaś pojawiło się charakterystyczne logo i napis Umbrella Corporation, co powinno ucieszyć miłośników gry i filmów z serii Resident Evil. Do tego dodano 18-calowe obręcze z lekkich stopów Enkei, wokół których owijają się wyczynowe opony Michelin Pilot Sport Cup, tzw. „pół-slicki”.

Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że tuning zaproponowany przez Schwabenfolia dla sportowego modelu Mitsubishi ograniczył się wyłącznie do zmiany wyglądu. Montowany fabrycznie, 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik turbo poddano modyfikacjom mechanicznym i przeprogramowano jego jednostkę kontrolną, dzięki czemu moc wzrosła z 295 KM do 390 KM, a jego maksymalny moment obrotowy to 520 Nm.

Zdjęcia: Schwabenfolia, opracowanie: BM