MotoNews.pl

Mercedes C63 AMG Coupe z 680 KM pod maską

14 grudnia 2011

Kategoria | Tuning  VATH
Vath Mercedes C63 AMG 14

Bawarski tuner Väth upodobał sobie modele marki Mercedes-Benz. Ostatnio turbodoładował nowego Mercedesa C63 AMG Coupe do 680 koni mechanicznych. Oprócz dodatkowej dawki mocy C63 AMG Coupe zyskało także „body kit” poszerzający nadwozie i kilka innych poprawek.

By zwiększyć moc silnika Väth dodał mu zestaw turbosprężarek, intercooler chłodzony wodą i przeprogramował jego jednostkę kontrolną. I uzyskał efekt w postaci wspomnianych już 680 KM i maksymalnego momentu obrotowego 840 Nm. Mercedes C63 AMG Coupe w interpretacji Vätha rozwija prędkość maksymalną 335 km/h i rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4 sekundy.

Oprócz tego Mercedes został wyposażony w układ wydechowy ze stali nierdzewnej, wyczynowy układ hamulcowy z tarczami o średnicy 380 mm, zawieszenie typu coilover, które można obniżać w zakresie od 20 do 65 mm oraz zestaw nowych, 20-calowych felg. Na „body kit” składają się: tylny dyfuzor z włókna węglowego i poszerzone błotniki, nowy karbonowy fartuch przedni i spojler na pokrywie bagażnika.

We wnętrzu prędkościomierz wymieniono na nowy, ze skalą kończącą się na 360 km/h, a kierownicę, na taką w wersji obitej skórą.

Zdjęcia: Väth, opracowanie: BM