MotoNews.pl

Audi TT RS Chromium Red o mocy 501 KM

19 marca 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Audi TT RS Chromium Red 9

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie tunignowym hitem będzie pokrywanie nadwozi aut chromowaną folią. Może lśnić niczym lustro, jak w przypadku Range Rovera Sport Mistere zmodyfikowanego przez Hamann Motorsport, a może też w bardziej dyskretny sposób podkreślać urodę samochodu. Przykładem takie zastosowania ozdobnej folii jest Audi TT RS Chromium Red przygotowane przez niemiecką firmę FolienCenter-NRW.

Sportowe coupe zostało pokryte folią w kolorze „czerwonego chromu” marki Hexis. Maska silnika, obudowy lusterek bocznych i tylne skrzydło są jednak matowo-srebrne i tworzą przyjemny dla oka kontrast z żywą czerwienią reszty powierzchni nadwozia. Całość uzupełniają mocno błyszczące, srebrne obręcze z lekkich stopów z Audi RS6. Na 20-calowych obręczach zamontowano ogumienie Hankook S1 Evo w rozmiarze 225/30R20.
Audi TT RS zostało także mocno obniżone, dzięki zastosowaniu nowego zawieszenia typu coil-over Bilstein B16.

Specjaliści z FolienCenter-NRW zadbali także, by za nowym wyglądem szły lepsze osiągi. Zmodyfikowali silnik stosując sportowe komponenty marki LOBA (turbosprężarkę, inter-cooler, pompę paliwa), wymienili świece zapłonowe na bardziej trwałe i zoptymalizowali jednostkę kontrolną silnika stosując rozwiązania przygotowane przesz FTS Fahrzeugtechnik. W rezultacie 5-cylindrowa, 2,5-litrowa jednostka TFSI mieszcząca się pod maską Audi TT RS generuje 501 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 563 Nm.

Silnik współpracując z przekładnią Sachs-Performance przyspiesza Audi TT RS Chromium Red z miejsca do 100 km/h w 3,6 sekundy. Auto potrafi rozpędzić się do 320 km/h. Eksperci z FolienCenter-NRW pracują aktualnie nad drugim wariantem tuningu technicznego, który ma sprawić, że Audi TT RS będzie się mogło pochwalić aż 700 KM mocy!

Zdjęcia: FolienCenter-NRW, opracowanie: BM