MotoNews.pl

Nowy Mercedes-Benz klasa S – wiemy już, jak wygląda w środku!

20 marca 2013

Mercedes-Benz S 11

Mercedes-Benz pochwalił się pierwszymi, oficjalnymi zdjęciami kabiny nowej klasy S. Niestety, nie pokusił się o jedną choćby wizualizację nadwozia, jednak dziennikarze serwisu autoevolution.com, którzy widzieli już nową odsłonę luksusowego sedana, choć nie mogli jej sfotografować, przysięgają, że wygląda imponująco i dużo lepiej, niż na zdjęciach szpiegowskich krążących po Internecie. Pojazd ma 5116 mm długości, a w wariancie przedłużonym aż 5245 mm, co powinno zapewnić maksymalną wygodę we wnętrzu nawet najbardziej wymagającym pasażerom.

Szeroka deska rozdzielcza nowej klasy S teraz wydaje się jeszcze szersza dzięki nowemu designowi i podświetleniu, które jest oferowane w aż siedmiu różnych kolorach. Wydaje się też, że wszystkie materiały wykończeniowe – od skóry tapicerki począwszy, na tworzywie sztucznym skoczywszy – mają bardziej miękki, wręcz „pluszowy” wygląd. W kabinie zamontowano duże, 12-calowe wyświetlacze. Pasażerowie na tylnej kanapie będą mogli zastąpić swoje ekrany iPadami. Mercedes klasy S 2014 będzie także wyposażony w system audio marki Burmester o mocy 1500 W z 24 głośnikami, z których osiem zamontowano w podsufitce, by uzyskać efekt dźwięku przestrzennego.

Mercedes-Benz zastosował nowy system ogrzewania, które obejmuje również podłokietniki i klamki drzwiowe, natomiast system wentylacji foteli może teraz chłodzić, zasysając powietrze zamiast je wydmuchiwać. Jakby tego było mało pasażerów będzie rozpieszczać 14-punktowy system masażu z funkcją imitującą masaż gorącymi kamieniami, jaki normalnie oferują tylko ośrodki spa. Pasażerowie na tylnej kanapie będą mogli podróżować w bardzo wygodnej, mocno odchylonej pozycji, a pasy pomoże im zapiąć specjalny, mechaniczny asystent. Wisienkę na tym luksusowym torcie stanowi system kontroli zapachu, który napełnia kabinę jednym z czterech wybranych aromatów.

W nowym Mercedesie-Benz klasy S nie zabraknie także typowej dla tego modelu, obszernej oferty systemów bezpieczeństwa. W odsłonie na 2104 rok możemy się na przykład spodziewać: pasów bezpieczeństwa z wbudowanymi poduszkami powietrznymi, czy systemu Active Night View Assist Plus ostrzegający kierowcę o potencjalnym zagrożeniu, stwarzanym przez pieszych lub zwierzęta na nieoświetlonym obszarze z przodu samochodu. Nowy Mercedes-Benz klasy S posiada także na swojej liście wyposażeniowej tzw. Magic Body Control, czyli system poprawiający komfort podróżowania. Wyłapuje wszystkie, nawet najdrobniejsze przeszkody na drodze i ostrzega o nich kierowcę oraz potrafi przygotować układ jezdny samochodu do lepszego stłumienia nierówności.

Nowa klasa S pojawi się na rynku w maju tego roku.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM