MotoNews.pl

Bentley Continental GT według DMC

02 kwietnia 2013

Kategoria | DMC  Rynek Premium  Tuning
Bentley Continental GT 4

Niemiecka firma tuningowa DMC bardzo lubi luksusowe modele. Zwykle sięga po supersamochody w rodzaju Lamborghini, Maserati, czy Ferrari, jednak ostatnio postanowiła „pobawić się” brytyjskim klasykiem, czyli Bentley’em Continentalem. By poziom osiągów był odpowiednio podniecający, specjaliści z DMC zajęli się wariantem GT.

Tuner zaaplikował Bentley’owi śnieżnobiałe nadwozie i zestawił tę biel z mnóstwem chromowanych dodatków. Zestaw nosi nazwę „Duro”, a składają się na niego: bardzo błyszczące, chromowane, wieloramienne obręcze z lekkich stopów o średnicy 22 cali, chromowane detale na atrapie chłodnicy i chromowane listwy drzwiowe oraz końcówki rur wydechowych. Do tego dodano pakiet komponentów nadwoziowych wykonanych z włókna węglowego. Należą do niego: nowy zderzak przedni ze zintegrowaną dokładką na spojler, nowe fartuchy boczne, nowy zderzak tylny z dyfuzorem i spojler na pokrywie bagażnika. Pojazd porusza się na sportowym ogumieniu w rozmiarze 295/25/22.

A teraz to, na co czekają wszyscy Czytelnicy, czyli tuning techniczny. Eksperci z DMC wymienili standardowy układ wydechowy na egzemplarz wykonany z tytanu, zamontowali sportowe filtry powietrza i zoptymalizowali jednostkę kontrolną silnika. W rezultacie moc jednostki napędowej podskoczyła do 662 KM, a maksymalny moment obrotowy do 780 Nm. Oczywiście dzięki temu zmodyfikowany Bentley Continental GT potrafi się także szybciej przemieszczać. Rozpęd z miejsca do 100 km/h zajmuje mu teraz 4,5 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 325 km/h.

Zdjęcia: DMC, opracowanie: BM