MotoNews.pl

Land Rover Discovery 3.0 TDV6 XS – RS300

02 kwietnia 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Land Rover  Discovery 6

Firma tuningowa z Wielkiej Brytanii: Kahn Design niemal seryjnie modyfikuje modele marki Land Rover. Ich ostatnią „ofiarą” padł Discovery z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym TDV6. Land Rover4 Discovery słynie z bardzo dyskretnej stylistyki i dużych własności użytkowych i pan Afzal Kahn postanowił nie dokonywać rewolucji w tej dziedzinie. Nadwozie modelu zostało pokryte lakierem w bardzo konserwatywnym odcieniu szarości.

Oprócz tego Land Rover Discovery zyskał nowe, wentylowane spojlery z przodu, LEDowe oświetlenie na przednich nadkolach, lakierowane owiewki, przyciemnione szyby, nową atrapę chłodnicy z trójwymiarową siatką, nakładki na progi drzwiowe wykonane ze stali szlachetnej i wentylowane spojlery tylne. Jak zwykle w takich przypadkach, tuner zaproponował dla Discovery zestaw zupełnie nowych obręczy z lekkich stopów.

Wnętrze terenówki również zindywidualizowano. W tym celu schowek na rękawiczki został obity skórą z ozdobnymi przeszyciami, na pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono nakładki z aluminium, przednie, środkowe i tylne fotele pokryto czarną, perforowaną skórą, którą także udekorowano ozdobnymi szwami, a oprawę zegarka wysadzono kryształami Swarovskiego. W kabinie znajdziemy też nowe dywaniki, obrotomierz i prędkościomierz.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM