MotoNews.pl

Mercedes ML 63 AMG według TopCar

12 kwietnia 2013

Kategoria | TopCar  Tuning
Mercedes Benz ML 63 AMG TopCar 9

Rosyjska firma tuningowa TopCar, która ostatnio zachwyciła nas wyjątkowo przyjemną pod względem wizualnym przeróbką Porsche Cayenne, teraz zaprezentowała swoje nowe dzieło. Znów mamy do czynienia z SUVem, znów jest to pojazd klasy premium i ponownie tuning dotyczy niemieckiej marki. Specjaliści z TopCar postanowili bowiem nadać nowy szlif Mercedesowi-Benz ML w sportowej odmianie 63 AMG.

Samochód ma śnieżnobiałe nadwozie (lakier ten nosi przewrotną nazwę „Inferno White”, czyli „Piekielna Biel”), na tle którego wyraźnie odcinają się wybrane, czarne komponenty, takie jak: atrapa chłodnicy, dolna część zderzaków, końcówki rur wydechowych, obudowy lusterek bocznych i masywne, 5-ramienne obręcze z lekkich stopów oraz przyciemnione szyby. Mercedes-Benz ML 63 AMG zyskał zestaw nowych elementów poprawiających wygląd i profil aerodynamiczny nadwozia. Należą do niego między innymi: poszerzone nadkola, przedni zderzak z dużymi otworami wentylacyjnymi i horyzontalnymi światłami do jazdy dziennej o wyraźnie bardziej agresywnej stylistyce, nowe fartuchy boczne i nowy zderzak tylny ze zintegrowanym dyfuzorem.

Choć TopCar nie pokusił się o żaden tuning techniczny, to jego propozycja wydaje się bardzo ciekawa – wyważona i elegancka, w przeciwieństwie do „tradycyjnej”, rosyjskiej szkoły tuningu, która stawia raczej na oszołomienie nas bogactwem zmian.

Zdjęcia: TopCar, opracowanie: BM