MotoNews.pl

Nissan Friend-ME Concept debiutuje w Szanghaju

22 kwietnia 2013

Nissan Friend-ME 17a

Nissan pokazał właśnie na wystawie Auto Shanghai nowego, czteroosobowego sedana w formie koncepcyjnej, który nosi przyjazną nazwę „Friend-ME”. Samochód został zaprojektowany w zmyślą o największej grupie „singli” na świecie, czyli “Bālínghòu”. Tym mianem określa się około 240 milionów Chińczyków urodzonych w latach osiemdziesiątych XX w. Precyzując – Friend-ME jest przeznaczony głównie dla wiodących dynamiczny styl życia mężczyzn-Chińczyków koło trzydziestki. Wychowani jako jedynacy, szczególnie cenią sobie możliwość spędzania przyjemnie czasu z rówieśnikami.

Nissan Friend-ME ma asertywną sylwetkę o wyraziście zarysowanych, płynnych liniach. Muskularne kształty, nisko zawieszone nawozie, szeroki rozstaw kół i krótkie zwisy podkreślają agresywny i sportowy charakter sedana. Wystawowy Friend-ME został pokryty lakierem w kolorze „neonowej szarości”, stworzonym specjalnie na potrzeby tego pojazdu.

We wnętrzu znajdziemy cztery wygodne, indywidualne fotele i unikalną konsolę środkową rozciągającą się od deski rozdzielczej aż między fotele tylne – monolit w odcieniu onyksowej czerni. Wyświetlacze widoczne z każdego z foteli idealnie wtapiają się w otoczenie. Można przesyłać do nich dane z telefonów komórkowych.

Nissan Friend-ME został wyposażony w napęd hybrydowy PureDrive przystosowany do jazdy głównie w warunkach miejskich. Niestety producent nie ujawnił konkretnych danych dotyczących osiągów nowego sedana.

Nissan Friend-ME powstał dzięki współpracy zespołu projektantów założonego w 2011 roku w Pekinie studia Nissan Design China i teamu z Nissan Global Design Center.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM