MotoNews.pl

Nissan Resonance – wiemy już, jak wygląda w całej krasie

15 stycznia 2013

Nissan Resonance 14

W zeszły piątek prezentowaliśmy zaledwie jeden teaser Nissana Resonance – nowego crossovera marki, a dziś – już po oficjalnej premierze – możemy go pokazać w całości i ze wszystkimi szczegółami. Koncepcyjny Resonance zadebiutował oczywiście na North American International Auto Show w Detroit.

Pojazd został stworzony przez studio Nissan Design America w kalifornijskim San Diego. Jego cechy charakterystyczne to otwarta, można rzec dość „zwiewna” architektura podkreślona przez „unoszący się” dach, wąskie, mocno pochylone słupki A, duże powierzchnie przeszklone i lekkie słupki D.

Projektując wnętrze twórcy starali się wyobrazić sobie, jak będzie w przyszłości wyglądać przestrzeń w kabinie samochodów najwyższej klasy. Miała być przyjazna, lecz luksusowa i wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne. W rezultacie powstało coś, co projektanci nazwali „VIP lounge” – jasne wnętrze z miękką, skórzaną tapicerką.

Koncepcyjny Nissan Resonance ma napęd na wszystkie koła i wydajny, hybrydowy system złożony z silnika elektrycznego i jednostki benzynowej o niewielkiej pojemności oraz baterii litowo-jonowych i zaawansowanego systemu zarządzania.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z premiery i oficjalne wizualizacje producenta oraz zapis filmowy z konferencji prasowej Nissana, na której przedstawiona została także nowa odsłona modelu Versa Note. Nowa Versa Note w amerykańskich salonach sprzedaży pojawi się latem tego roku.

Zdjęcia: Nissan, newspress, opracowanie: BM