MotoNews.pl

Renault Scenic Limited

26 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Scenic Limited

Renault wita wiosnę specjalną edycją modelu Scenic i Grand Scenic o nazwie „Limited”. Seria ta bazuje na wersji wyposażeniowej Expression i wyróżnia się dodatkowymi detalami stylistycznymi i wyposażeniem (np. 16-calowymi obręczami z lekkich stopów, tylnymi czujnikami parkowania, ochronnymi panelami w kolorze nadwozia).

Po ukazaniu się na rynku modeli Renault Megane Hatchback i Megane Estate Limited francuski producent postanowił przygotować także modele Scenic i Grand Scenic w tej wersji. Oba samochody wzbogaciły się o nowe, 16-calowe obręcze z lekkich stopów Eptius w ciemnym kolorze, wspomniane już ochronne panele w kolorze nadwozia, przyciemnioną tylną szybę, ciemne, metalowe obudowy lusterek bocznych i nowe relingi dachowe. Komfort podróży w Renault Scenic i Grand Scenic Limited zwiększa także nowa konsola środkowa ze specjalnym schowkiem o przesuwanych drzwiczkach.

Do standardowego wyposażenia w edycji Limited należą, elektroniczny hamulec awaryjny, czujniki deszczu i światła, tylne czujniki parkowania, dwustrefowa klimatyzacja, kierownica obciągnięta skórą oraz składane elektrycznie lusterka boczne.

Limitowana seria będzie dostępna z trzema silnikami do wyboru: benzynowym Energy TCe 115 z systemem Stop&Start oraz dwoma dieslami: dCi95 i dCi 110.

Renault Scenic Limited i siedmioosobowy Grand Scenic Limited będą dostępne u europejskich dilerów marki pod koniec czerwca tego roku.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM