MotoNews.pl

Kabriolet Audi A5 z pakietem tuningowym od Caractere Performace

29 kwietnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Audi A5 Caractere 11

Chyba najlepiej znany tuner pochodzący z Belgii – firma Caractere Performance – właśnie pochwaliła się nowym pakietem tuningowym mającym na celu wizualne udoskonalenie Audi A5 lub S5 w wersji ze składanym dachem.

Program poprawiający aerodynamikę nadwozia obejmuje montaż zupełnie nowego zderzaka przedniego z większymi wlotami powietrza, przemodelowanego zderzaka tylnego, nowego dyfuzora tylnego ze specjalnie zaprojektowanymi końcówkami rur wydechowych wyposażonymi w tłumik (to opcja, klienci nie muszą wymieniać końcówek rur wydechowych), spojlera umieszczonego na pokrywie bagażnika i zestawu nowych fartuchów bocznych. Do tego panowie z Caractere Performance dorzucają nowe obręcze z lekkich stopów, które mogą mieć średnicę 19, 20 lub 21 cali i kolor grafitowy lub srebrny. Choć pakiet komponentów nadwoziowych powstał głównie z myślą o Audi A5 i S4 w wersji Cabrio, to można go również zastosować w wariantach Sportback i Coupe, a fartuchy boczne pasują także do pierwszej generacji Audi A5 Coupe, Sportback i Cabrio.

Firma tuningowa twierdzi także, że ofertę modyfikacji dla Audi A5/S5 może uzupełnić przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika. 3-litrowa jednostka TFSI V6 po zabiegach belgijskich specjalistów generuje 272 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 400 Nm. W praktyce przekłada się to na rozpęd z miejsca do 100 km/h w ciągu 6,3 sekundy oraz rozwinięcie prędkości maksymalnej o wartości 249 km/h (mowa oczywiście o tuningu Audi A5).

Zdjęcia: Caratere Performance, opracowanie: BM