MotoNews.pl

Renault TwinFun – nowy koncept zadebiutuje 24 maja

29 kwietnia 2013

Renault 1

Renault rozpoczęło chyba prawdziwą ofensywę pojazdów koncepcyjnych. 8 kwietnia poznaliśmy koncept Twin’Z o organicznym designie – owoc współpracy ze słynnym projektantem, Rossem Lovegrovem, w piątek zespoły Renault Sport Technologies i Renault Sport F1 pochwaliły się Twizy Renault Sport F1, elektrycznym miejskim autkiem, które próbowano upodobnić do bolidów Formuły 1, a dziś dotarła do nas wiadomość, że już 24 maja w Monako, zobaczymy kolejne studium.

Nowy samochód koncepcyjny zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Grand Prix Formuły 1 w Monako, a następnie pojawi się na kilku innych imprezach motoryzacyjnych, m.in. na słynnym Festival of Speed w brytyjskim Goodwood. Wybór miejsca premiery, choć niecodzienny (zwykle odbywa się to przy okazji dużych wystaw motoryzacyjnych), to dość zrozumiały, biorą pod uwagę, że Renault dostarcza silniki do sporej części bolidów biorących udział w wyścigach Formuły 1.

Na razie producent nie jest zbyt wylewny, jeśli chodzi o ujawnianie szczegółów dotyczących nowego modelu. Wiemy, że koncept został zaprojektowany i stworzony przez zespół Renault Design pod kierownictwem Leaurensa van den Ackera. Wiemy też, że ma być – posłużmy się tu cytatem z komunikatu prasowego Renault: „wyrazem pasji marki i przykładem, jak odmiennie może wyglądać ten sam mały, miejski samochód w różnych interpretacjach.” Francuski producent wyjawił też, że koncept ma się kojarzyć ze słowem „zabawa”.

Nowy hot hatch ma nosić nazwę TwinFun, a pisząc o “tym samym, małym, miejskim samochodzie” Renault miało na myśli model Twingo. TwinFun ma bowiem, zapowiadać, jak będzie wyglądać nowa generacja Twingo współtworzona ze smartem i charakteryzująca się nieco bardziej „sportowym” wizerunkiem. Samochód najprawdopodobniej będzie mieć silnik umieszczony między przednią a tylną osią i napęd na tylne koła. W oczekiwaniu na debiut Renault TwinFun 24 maja pozostaje na obejrzenie dwóch „teaserów”, jakie opublikowano dziś na stronie producenta.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM