MotoNews.pl

Jeep Grand Cherokee SRT8 według Hennessey Performance – najszybszy SUV na świecie

09 maja 2013

Jeep Grand Cherokee 12

Jak nazywa się najszybszy na świecie SUV? Jeśli pomyśleliście o jakiejś niemieckiej marce, to jesteście w błędzie. Najszybszym SUVem na tej planecie jest Jeep Grand Cherokee SRT8! Oczywiście nie w wersji fabrycznej, lecz po wizycie w warsztatach maniaków prędkości z Hennessey Performance Engineering. Przynajmniej tak twierdzi sam tuner, posiłkując się przy tym odpowiednimi filmikami.

Teksańska firma tuningowa wyposażyła Jeepa w nowy system turbosprężąrek TVS2300, system zasysania powietrza do spalin HPE, elementy układy wydechowego ze stali nierdzewnej, nowe filtry powietrza i system sprawniejszych wtryskiwaczy. Wzmocniono także zawieszenie i układ hamulcowy. Turbodoładowany Grand Cherokee SRT8 o mocy 650 KM dostępnej od 6200 obr./min. rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Panowie z Hennessey Performance nie zapomnieli także o przyjemności dla oka, choć modyfikacje wizualne nie są już tak oczywiste, jak zmiany techniczne. Grand Cherokee SRT8 ma specjalne plakietki z napisem „Powered by Hennessey” na silniku i „HPE650” na nadwoziu. Zza nowych obręczy wyglądają czerwone zaciski hamulcowe. W kabinie fotele pokryto nową tapicerką, z haftowanym napisem ”Hennessey” na zagłówkach.

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć zmodyfikowanego Jeepa Grand Cherokee SRT8, ale jeszcze bardziej zachęcamy do obejrzenia filmików prezentujących możliwości modelu na torze i dynamometrze.

Zdjęcia: Hennessey Performance Engineering, opracowanie: BM