MotoNews.pl

Bentley zapowiada limitowaną edycję Le Mans dla modeli Mulsanne i Continental

10 maja 2013

Bentley 22

Bentley Motors, Inc. przedstawiło dziś specyfikację sześciu nowych wersji okrętu flagowego Mulsanne i modeli z rodziny Continental w ramach edycji specjalnej o nazwie Le Mans. Limitowana seria będzie dostępna wyłącznie w Ameryce Północnej. Każdy z pojazdów upamiętnia jednego z kierowców, dzięki którym Bentley odniósł historyczne zwycięstwa w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Od początku działania firmy w 1919 roku Bentley odnosił sukcesy zarówno w zmaganiach sportowych, jak i w kwestii ustanawiania rekordów prędkości. Założyciel przedsiębiorstwa W.O. Bentley był wielkim zwolennikiem wyścigów i rajdów, a marka wyrobiła sobie renomę w tej dziedzinie sportu dzięki inżynierskim kompetencjom i umiejętnościom grupy kierowców znanych jako „Bentley Boys”.

W 1923 roku Bentley jako jedyna brytyjska marka wziął po raz pierwszy udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans zajmując 4 miejsce, w kolejnym roku zespół Bentley’a stanął już na najwyższym miejscu na podium. Do 1927 do 1930 roku brytyjska firma dominowała podczas słynnej imprezy i czterokrotnie zdobywała pierwsze miejsce. W 2003 roku, prawie 83 lata po ostatnim zwycięstwie, Bentley ponownie zajął dwie główne lokaty, gdy Guy Smith przekroczył linię mety w Speedzie 8.

By uczcić te ważne wydarzenia Bentley wyprodukuje po 48 egzemplarzy każdego z modeli wchodzących w skład “Le Mans Limited Edition”. Każdy samochód będzie mieć unikalną, numerowaną plakietkę, specjalny zegar, haftowane logo serii na zagłówkach, nakładki na progi drzwiowe z nazwą edycji, specjalne obręcze z lekkich stopów, wykończenia wnętrza i lakier nadwozia.

Modele Continental GT z serii Le Mans będę dostępne w drugim kwartale tego roku, a Mulsanne Le Mans Edition wejdą do sprzedaży na początku trzeciego kwartału.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM