MotoNews.pl

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe

15 maja 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
BMW Pininfraina GranLusso 2

Na tegorocznym konkursie elegancji w Villa d’Este będzie można zobaczyć wspólne dzieło dwóch producentów o długich tradycjach w przemyśle motoryzacyjnym, a mianowicie BMW i Pininfariny. 24 maja tego roku zobaczymy, jak prezentuje się BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe.

Jak zapowiadają przedstawiciele obu firm nowy model ma być uosobieniem czystej elegancji. BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe to swego rodzaju kontynuacja nowego podejścia do designu, które w zeszłym roku zmaterializowało się na tej samej imprezie w formie BMW Zagato Coupe. BMW wciąż poszukuje okazji do dalszego rozwoju, dlatego korzysta z okazji do wymiany doświadczeń z różnymi studiami projektowymi. BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe ma łączyć luksusowy charakter modeli bawarskiego producenta z wyrafinowanym, bardzo indywidualnym stylem włoskiego biura projektowego.

Na razie poznaliśmy tylko kilka pierwszych szkiców i wizualizacji nowego modelu, ale już można powiedzieć, że będzie się wyróżniać eleganckim nadwoziem o dużym rozstawie osi, wyciągniętej masce silnika, krótkich zwisach i przesuniętej ku tyłowi kabinie z łagodnie opadającą linią dachu. Napęd BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe ma stanowić silnik V12.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM