MotoNews.pl

Land Rover Defender XS 90 2.2 TDCI Chelsea Wide Track.

17 maja 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Jeep Defender 5

Brytyjski tuner Kahn Design znów przypomina o sobie przedstawiając nową odsłonę Land Rovera Defendera. W interpretacji Kahn Design model nosi nazwę XS 90 2.2 TDCI Chelsea Wide Track.

Jednym z priorytetów specjalistów z Wielkiej Brytanii podczas modyfikacji Defendera było stworzenie wyjątkowego pakietu stylistycznego dla terenówki. Nadwozie pokryto lakierem w dwóch odcieniach: bieli i matowej szarości. Przednie i tylne błotniki poszerzono i wyposażono w dodatkowe wloty powietrza. Standardowe klosze reflektorów wymieniono na warianty z „celownikiem”. Terenówkę udekorowano także 16-calowymi obręczami z lekkich stopów w kolorze satynowej czerni. Otwory wentylacyjne w masce silnika przesłonięto specjalną siatką. Wymieniono atrapę chłodnicy i oprawy reflektorów. Defender ma też nowe zderzaki przednie ze światłami, nową osłonę miski olejowej, osłonę końcówek rur wydechowych, nowe chlapacze i nową osłonę koła zapasowego. Pasażerowie Kahna Defendera XS 90 podróżują za przyciemnionymi szybami, a kierowca może uruchomić silnik za pomocą pilota. Kahn Design wymienił także standardowy układ wydechowy na własny produkt.

W kabinie zamontowano wyjątkowo wygodne, choć sportowe fotele GTB z przodu oraz składane, indywidualne fotele z tyłu pokryte czerwoną skórą połączoną z tkaniną typu tweed wyprodukowaną przez słynną firmę Harris. Otoczenie wskaźników wyłożono szarą alcantarą z czerwonymi i srebrnymi obszyciami. Centralna część deski rozdzielczej pokryta jest skórą, alcantarą i tweedem. Na drzwiach znajdziemy wstawki z czarnej skóry i szarej alcantary ze srebrnymi szwami. Kierownicę pokryto skórą. Do tego Kahn Design dorzucił zegar, prędkościomierz i obrotomierz o czerwonych tarczach i wentylowane, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM