MotoNews.pl

Land Rover Wide Body Defender według Kahn Design

16 listopada 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Defender 7 Wide Body 10

Brytyjski tuner Afzal Kahn twierdzi, że ulice miast są dla niego niczym wybieg dla modelek, więc nic dziwnego w tym, że do swoich modyfikacji wykorzystuje najbardziej modne i luksusowe materiały. Czasem w niecodziennych połączeniach. Tym razem na przykład wziął na warsztat zasłużoną terenówkę, czyli Land Rovera Defendera i zaaplikował jej kurację upiększającą w postaci wykończeń wnętrza z jednego z najbardziej luksusowych materiałów na świecie.

Chodzi o “szampana wśród tkanin”, czyli słynny Harris Tweed, jedyną tkaninę na świecie, której produkcję reguluje ustawa parlamentu. W 1993 roku brytyjski parlament uchwalił akt prawny, w którym określono, jaki ma mieć skład i w jaki sposób musi być produkowana tkanina, by mogła nosić nazwę Harris Tweed. Wprowadzono także specjalne oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować każdy metr tego materiału i poznać, kto go tkał. Tak wiemy, Brytyjczycy bywają ekscentryczni.

Wróćmy jednak do Defendera. Khan zajął się oryginalnym, liczącym sobie niemal 17 lat modelem. Pojazd został upiększony przy pomocy zestawu poszerzającego nadkola o agresywnej stylistyce. Powiększone nadkola maja także dodatkowe wloty powietrza. Defender zyskał również atrapę chłodnicy ze stali szlachetnej z logo Kahn Design, wentylowane elementy wokół reflektorów, boczne otwory wentylacyjne przykryte siatką, otwory wentylacyjne na masce silnika, również przykryte siatką, przejrzyste klosze świateł tylnych, migaczy i reflektorów (w których wykorzystano diody LED) oraz specjalne listwy w górnych narożnika nadwozia.

We wnętrzu znajdziemy słynne wykończenia z wełnianego tweedu tkanego ręcznie przez mieszkańców szkockich wysp, obrotomierz i zegar o czerwonych tarczach, deskę rozdzielczą ozdobioną drewnem pokrytym czarnym lakierem fortepianowym, czerwone pasy bezpieczeństwa, aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, sportowe fotele pokryte czarną skórą nappa, ze wstawkami z tweedu i srebrnymi przeszyciami, schowek na rękawiczki obity skóra nappa i szarą alcantarą z czarnymi i srebrnymi szwami, podsufitkę z szarej alcantary oraz obicia ze skóry na drzwiach.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM