MotoNews.pl

Audi A1 R18 z pakietem „competition”

17 maja 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Audi A1 R18 9

Podczas zeszłotygodniowego zlotu fanów pojazdów GTI nad Woerthersee uwagę mediów skupiały głównie najbardziej spektakularne modele, takie jak koncepcyjny Volkswagen Design Vision GTI, czy Audi TT ultra quatro concept, jednak w austriackiej Karyntii zaprezentowano także kilka innych, może mniej ostentacyjnie nowatorskich modeli. Jednym z nich jest Audi A1 R18 wyposażone w zestaw dodatkowych komponentów opatrzony mianem „Competition Package”. Powstanie pakietu zainspirował model R18 E-Tron Quattro, który w tym roku startował w serii długodystansowych wyścigów Le Mans oraz w ogólnoświatowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych FIA.

Audi A1 R18 z pakietem „competition” ma ciekawy lakier nadwozia w odcieniu bardzo jasnej szarości z czerwonymi naklejkami rozsianymi w różnych punktach (m.in. na obudowach lusterek bocznych, progach drzwiowych, pod linią szyb bocznych). Specjalne komponenty, w które wzbogacił się model A1 R18 to: spojler tylny, dokładka na przedni zderzak i dwukolorowe obręcze z lekkich stopów z czarnymi akcentami. W kabinie znajdziemy podobne elementy dekoracyjne, co na nadwoziu. Wymieniono w niej dywaniki i przeprojektowano konsolę środkową.

Może nie są to rewolucyjne zmiany, ale model prezentuje się całkiem przyjemnie. Niestety niemiecki producent nie pokusił się o żadne modyfikacje techniczne, które by choćby w małym stopniu przybliżyły A1 R18 do R18 E-Tron Quattro, np. zastosowanie sportowego zawieszenia, przekładni o skróconych biegach lub drobne choćby wzmocnienie silnika.

Zdjęcia: carscoops.com, opracowanie: BM