MotoNews.pl

Najnowsze modele Mercedes-Benz AMG w Gran Turismo 6

wtorek, 21 maja 2013

« poprzedni | news | następny »
Mercedes-Benz 5

Trzy fascynujące maszyny ze stajni AMG o łącznej mocy ponad 1400 KM zajmują pozycje startowe w Gran Turismo 6. W nowej wersji gry na konsolę PlayStation3 zadebiutują: ponad 500-konny SLS AMG GT3, E 63 AMG (557 KM) oraz A 45 AMG (360 KM). Obok nich wystąpi 21 innych modeli Mercedes-Benz, znanych z Gran Turismo 5. Premiera szóstej części Gran Turismo odbędzie się pod koniec tego roku.

Szczegóły nowego wydania gry ujawnił w ubiegłym tygodniu Kazunori Yamauchi, producent Polyphony Digital Inc., w trakcie imprezy z okazji 15. urodzin Gran Turismo organizowanej na brytyjskim torze Silverstone.

– Mercedes-Benz i Gran Turismo mają wspólną wizję – zapewnić swoim nabywcom, czy to w świecie rzeczywistym, czy w wirtualnym, najwyższą przyjemność z jazdy – mówi Anders Sundt Jensen, szef komunikacji Mercedes-Benz Cars. – Zarówno Carl Benz, jak i Kazunori Yamauchi, pomysłodawca cyklu Gran Turismo, uważali, że samochód służy do czegoś więcej niż przemieszczanie się z punktu A do B. Obaj żyli motoryzacyjnym snem.

Do tej pory kultowa seria Gran Turismo sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 70 mln kopii. Tylko ostatnia, piąta część od listopada 2010 r. znalazła uznanie ponad 10 mln graczy. Mercedes-Benz ma w tym sukcesie swój znaczący udział – modele z gwiazdą reprezentowane są w Gran Turismo od czasów drugiej części gry, wydanej w 1999 roku.

Mercedes-Benz przygotował wyjątkową niespodziankę dla gości imprezy urodzinowej Gran Turismo na torze Silverstone. Mogli oni zasmakować przyjemności z jazdy torowej modelem SLS AMG GT3 u boku kierowcy rajdowego i instruktora Akademii Jazdy AMG, Jana Seyffartha, a także zasiąść za sterami samochodu w wirtualnym świecie. Na imprezie nie zabrakło również dwóch pozostałych modeli AMG, debiutujących w szóstej części Gran Turismo – E 63 AMG oraz A 45 AMG.

Zdjęcia: Mercedes-Benz

Dodaj komentarz