MotoNews.pl

Volkswagen Golf 7 GTD wzmocniony przez ABT Sportsline

28 maja 2013

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT VW Golf GTD 1

Niemiecki tuner ABT Sportsline specjalizujący się w poprawianiu modeli Volkswagena i Audi stwierdził, że 184 KM w nowym VW Golfie GTD to stanowczo za mało i wzmocnił silnik modelu z Wolfsburga, przy okazji nadając modelowi bardziej sportowy wygląd i udoskonalając aerodynamikę jego nadwozia.

Specjalistom z ABT Sportsline udało się sprawić, by Golf GTD nabrał agresywniejszego charakteru przez dodanie komponentów aerodynamicznych, takich jak: spojler przedni, nowa atrapa chłodnicy, nowe fartuchy boczne i spojler w górnej części pokrywy bagażnika. Nad reflektorami pojawiły się dodatkowe elementy osłaniające, przypominające trochę lekko opuszczone powieki. Wymieniono także obudowy lusterek bocznych. W tyle zmiany objęły montaż wstawki w fartuchu tylnym i nowych, podwójnych końcówek rur wydechowych. Firma tuningowa oferuje także dla Volkswagena Golfa GTD nowe zestawy obręczy z lekkich stopów o średnicy 18 lub 19 cali.

Przejdźmy jednak do ciekawszej części oferty ABT Sportsline dla Volkswagena Golfa GTD, czyli do tuningu technicznego. Tunerzy wzmocnili 2-litrową jednostkę wysokoprężną zwiększając fabryczne stadko 184 koni mechanicznych do 210 KM. Maksymalny moment obrotowy również zwiększył wartość: z 380 Nm do 430 Nm. Niestety w komunikacie ABT Sportsline nie podano informacji, jak ta zmiana wpłynęła na czas sprintu VW Golfa GTD z miejsca do 100 km/h czy prędkość maksymalną. Standardowy Golf GTD przyspiesza z miejsca do setki w 7,5 sekundy, a rozpędza się maksymalnie do 229 km.

Zdjęcia: ABT Sportsline, opracowanie: BM