MotoNews.pl

CFC Volkswagen Golf VI GTI, sportowy zestaw nagłośnieniowy na kółkach

11 sierpnia 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
CFC Volkswagen Golf VI GTI, sportowy zestaw nagłośnieniowy na kółkach

Zadanie przemienienia VW Golfa VI GTI w zestaw nagłośnieniowy na kółkach, który w dodatku wyglądałby ciekawie z pewnością nie jest łatwe. Niemiecka firma CFC StylingStation podjęła to wyzwanie i wybrnęła z niego „z małą pomocą przyjaciół”.

Nowa generacja Golfa GTI otrzymała nadwozie polakierowane na metaliczny, matowy odcień srebra. Układ wydechowy marki Eisenmann ze stali szlachetnej uzupełniają dwie końcówki rur wydechowych o średnicy 10 cm wyprodukowane przez MR CarDesign. Dzięki zastosowaniu rozwiązań chiptuningowych marki XBM Tuning silnik może pochwalić się mocą 265 KM i maksymalnym momentem obrotowym 390 Nm. GTI porusza się na oponach 225/35 R19 ozdobionych felgami ASA GT2 o wymiarach 8x 19 cali.

Za samochodowy system HiFI odpowiedzialna była firma MK-SoundStyle. Radio DEX-P99RS, subwoofera (TS-W8102SPL) i cztery wzmacniacze PRS-D2000SPL dostarczył Pioneer. Aktywny system z przodu został zestawiony z głośników Rainbow: głośników wysokotonowych CAL 27 SILK VOF, głośników średniotonowych 100 Vanadium i woofera 165 Vanadium Phase Plug. Współpracują z dwoma wzmacniaczami iPaul 4 300. Okablowanie powstało w firmie AIV, a zapasowe akumulatory noszą plakietkę Stinger.

Zdjęcia: CFC StylingStation