MotoNews.pl

Honda Civic w wersji Mugen

25 czerwca 2013

Kategoria | Mugen  Tuning
Marka, model | ,
Honda Civic Mugen 3

Honda jest jednym z niewielu producentów motoryzacyjnych, którzy wiedzą, jak zaoferować ciekawy tuning za relatywnie niską cenę, któremu w dodatku nie można zbyt wiele zarzucić w kwestii dobrego smaku. Japońska marka polega w tych sprawach na firmie tuningowej Mugen, z którą współpracuje już od wielu lat z dobrym skutkiem i która stała się „nadwornym” dostawą modyfikacji do modeli Hondy. Ich najnowsze dzieło, to „body kit” przeznaczony dla dziewiątej generacji sedana Civic.

Zestaw nowych komponentów poprawiających wygląd i aerodynamikę nadwozia Civika ma charakterystyczny, japoński styl. Składa się na niego dwuczęściowy spojler z przodu, obszerne fartuchy boczne i nowy zderzak tylny przybliżony mocniej do nawierzchni drogi niż jego fabryczny, standardowy odpowiednik. Do tego „obowiązkowe” duże skrzydło w tyle zamontowane na pokrywie bagażnika, które oprócz oferowania zalet aerodynamicznych sprawia, że Civic będzie łatwiej zauważalny na drodze.

Specjaliści z Mugen zaprojektowali także dla Civika nową atrapę chłodnicy z własnym logo oraz zestaw wieloramiennych obręczy z lekkich stopów o średnicy 17 cali. A jeśli z jakichś powodów nie możecie sobie pozwolić na zakup Hondy Civic Type R, a marzycie, by poruszać się samochodem wydającym podobnie upojny dźwięk, to Mugen chętnie sprzeda wam sportowy układ wydechowy, który sprawia, że „gang” 1,8-litrowej jednostki napędowej Civika staje się naprawdę potężny.

 

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM