MotoNews.pl

ABT podkręca Audi TT-RS do 470 KM

28 czerwca 2013

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT-Audi TT-RS 4

Zwykle, gdy piszemy o projektach firmy tuningowej ABT, to w kwestiach tuningu technicznego chodzi o dodanie nie więcej niż 50 KM mocy i 30 Nm maksymalnego momentu obrotowego, delikatne „podkręcenie” diesla lub wzmocnienie Volkswagena Golfa do 300 KM. Jednak najnowsza propozycja ABTa, to zupełnie inna bajka.

Niemieccy specjaliści od modyfikacji zabrali się za jeden z rodzimych modeli – najmniejszy sportowy model Audi: TT-RS i okazało się, że z 5-cylindrowej jednostki turbo można wykrzesać nieco więcej magii. 3,5-litrowy silnik TFSI pod maską Audi TT-RS wielokrotnie zdobywał już tytuł Silnika Roku, ale panowie z ABTa postarali się, by poszerzyć jego możliwości do najdalszych granic. Możemy bowiem zamówić w ABT modele Audi TT-RS i TT-RS Plus, które zamiast fabrycznych 340 KM generują dumne 470 KM/346 kW mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 630 Nm. A to oznacza, że liczący 4,2 metra długości, sportowy model jest dzięki ABTowi mocniejszy od modeli Audi RS5 i R8. Nowe osiągi są równie imponujące: sprint z miejsca do 100 km/h zabiera zmodyfikowanemu Audi TT-RS tylko 3, 9 sekundy, a prędkość maksymalna, jaką może rozwinąć to 285 km/h.

Jeśli chodzi o stronę wizualną, to tuner zaaplikował nadwoziu Audi TT-RS nowe spojlery w przedniej i tylnej części i zestaw nowych obręczy z lekkich stopów, które mogą mieć średnicę 19 lub 20 cali. Do tego dodał nowy, sportowy układ wydechowy, zmodyfikowane zawieszenie i wzmocniony układ hamulcowy.

Zdjęcia: ABT, autoevolution.com, opracowanie: BM