MotoNews.pl

Ferrari 458 Italia stuningowane przez Vorsteinera

02 lipca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | ,
Vorsteiner Ferrari 458 14

Nazwa „Ferrari” nieodmiennie kojarzy się ze świetnymi osiągami i wyjątkowym stylem. Włoska marka zainspirowała firmę tuningową Vorsteiner do stworzenia pakietu modyfikacji, które uzupełniałyby purystyczny styl i nowoczesne technologie modelu 458 Italia. Ferrari 458 Italia w interpretacji Vorsteinera nosi nazwę 458-V.

W przedniej części nadwozia sportowego pojazdu na spojlerze pojawiła się dokładka z włókna węglowego podkreślająca kontury samochodu. Przy okazji kieruje dodatkową porcję powietrza ku kratce atrapy chłodnicy. Włókno węglowe zapewnia lekkość i trwałość komponentu, podnosząc praktyczny charakter modyfikacji.

By zrównoważyć zmiany w przedniej części, z tyłu Ferrari 458 Italia specjaliści z Vorsteinera dodali spojler umieszczony na pokrywie bagażnika. Ten element również wykonano z włókna węglowego. Oprócz tego w tyle pojawił się nowy dyfuzor. Nisko zawieszone nadwozie stanowiło wyzwanie dla projektantów z Vorsteinera, ale poradzili sobie całkiem nieźle dodatkowo umieszczając w dyfuzorze jeszcze jeden otwór wentylacyjny w dolnej części, który rozprasza gorące powietrze podgrzewane przez końcówki rur wydechowych. W dyfuzorze znalazły się także nowe światła przeciwmgielne z oprawami z włókna węglowego.

Opcjonalnie tuner oferuje dla Ferrari 458 Italia zestaw nowych obręczy z lekkich stopów VS-110 o średnicy 20 lub 21 cali o różnych wykończeniach.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM