MotoNews.pl

Wyścigowy Bentley Continental GT3 zadebiutuje na Goodwood Festival of Speed

03 lipca 2013

Kategoria | Premiery  Sport
Bentley Continental GT3

Nowy pojazd wyścigowy Bentley’a – Continental GT3 szykuje się do premierowego występu podczas słynnego Goodwood Festival od Speed, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca w brytyjskim Sussex. Będzie to jednocześnie pierwszy namacalny dowód, że Bentley traktuje poważnie swoje zapowiedzi, o powrocie na tory wyścigowe jeszcze w tym roku. Continental GT3 to najbardziej ekstremalna odmiana słynnego Grand Tourera brytyjskiej marki w całej jej historii.

Bentley przygotował z okazji tegorocznego festiwalu szybkości niezwykle obszerną ekspozycję – w Sussex będzie można zobaczyć całą rodzinę modelu Continental. Czterokrotny zdobywca tytułu rajdowego mistrza świata, Juha Kankkunen zasiądzie za kierownicą coupe Continental GT Speed i będzie codziennie w trakcie trwania całego festiwalu wjeżdżać na słynne wzgórze Goodwood. GT Speed potrafi się rozpędzić do 330 km/h i jest najszybszym Bentley’em, jaki udało się dotychczas stworzyć brytyjskiemu producentowi. Pod maską kryje 6-litrową jednostkę W12 biturbo, która przyspiesza pojazd z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy.

Pięciokrotny zwycięzca wyścigu Le Mans, Derek Bell będzie natomiast prowadzić najszybszy, czteroosobowy kabriolet na świecie – Bentley’a GT Speed Convertible rozwijającego prędkość 325 km/h. Dla uczczenia 10 rocznicy zajęcia przez Bentley’e 1 i 2 miejsca podczas wyścigu Le Mans w 2003 roku w Goodwood pojawią się także zwycięskie modele Speed 8, które podczas zmagań dziesięć lat temu przejechały w sumie 5146 km ze średnią prędkością 214 km/h.

Jeśli wybieracie się na Goodwood Festival of Speed, to szukajcie Continentala GT3 na padoku F1, 12 lipca o godz., 10:15 czasu lokalnego.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM