MotoNews.pl

Citroen DS3 Cabrio Racing – wyścigowy pojazd koncepcyjny zadebiutuje na Goodwood Festival of Speed

10 lipca 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
DS3 Cabrio Racing 17

Citroen obrał Goodwood Festival of Speed, coroczne miejsce spotkań historycznych modeli wyścigowych, za miejsce premiery swojego nowego, “wyścigowego” pojazdu koncepcyjnego. Citroen DS3 Cabrio Racing powstał, by podkreślić zaangażowanie marki w zmagania w ramach serii WRC. Szersze grono publiczności będzie go mogło także zobaczyć na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie nad Menem, która odbędzie się już we wrześniu.

Między 12 a 14 lipca ci fani motoryzacyjni, którzy przybędą do Sussex na Goodwood Festival od Speed będą mogli zobaczyć, jak nowy koncept łączy to, co najlepsze w Citroenie DS3 Racing z wyszukanym stylem Citroena DS3 Cabrio. Taki wybór ma sens, biorąc pod uwagę, że Citroena DS3 Cabrio można nie tylko łatwo spersonalizować, lecz także, że wyróżnia się on zoptymalizowaną architekturą (waży jedynie 25 kg więcej niż hatchback) oraz dynamicznymi własnościami jezdnymi, co udowodniła Sebastien Loeb, kilka tygodni temu siadając za kierownicą tego modelu i pokonując 6-kilometrową, górską trasę Col du Corbier we francuskich Alpach.

Citroen DS3 Cabrio Racing ma wyróżniać się bardzo szeroką paletą wariantów stylistycznych i sportowym charakterem. Nadwozie pokryto szarym lakierem, do tego dodano 19-calowe obręcze błyszczące czernią i wstawki z czarnego chromu na klamkach drzwi, obudowach lusterek bocznych i bagażniku. Czarny, tkaninowy dach przypomina wyglądem włókno węglowe. Na ciemnym tle nadwozia wyraźnie odznaczają się karminowe elementy, takie jak: zaciski hamulcowe, pasy na drzwiach, plakietki i piasty kół.

Doświadczenie zebrane przez zespół Citroen Racing w rajdach WRC znalazło zastosowanie podczas przygotowywania specjalnych wariantów układu jezdnego i hamulcowego Citroena DS3 Cabrio. 1,6-litrowy silnik konceptu generuje moc 202 KM.

W kabinie zastosowano kubełkowe fotele, które mogą zostać obite skórą Nappa lub Alcantarą. Na tle ciemnej kolorystyki tapicerki wyróżniają się karminowe elementy na fotelach, desce rozdzielczej i osłonie dźwigni zmiany biegów.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM