MotoNews.pl

BMW M3 GTRS5 Wide Body

26 lipca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Marka, model | , ,
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Amerykańska firma tuningowa Vorsteiner przygotowała ostatnio zestaw poszerzający nadwozie BMW M3 o nazwie GTRS5 Wide Body. W zasadzie wszystkie komponenty wchodzące w skład pakietu poprawiającego wygląd modelu bawarskiego producenta zostały wykonane z wyjątkowo lekkiego i bardzo mocnego materiału, jakim jest włókno węglowe. To właśnie ono posłużyło do stworzenia nowego spojlera przedniego dla M3, nowego splittera przedniego, nowych narożników przednich i fartuchów bocznych oraz dodatków na narożnikach tylnych. Ci spośród klientów, którym ta ilość włókna węglowego nie wystarcza, mogą sobie opcjonalnie domówić „karbonowe”: maskę silnika i pokrywę bagażnika. Zainstalowanie wszystkich nowych komponentów nadwoziowych w BMW M3 sprawia, że pojazd nabiera jeszcze bardziej sportowego charakteru, a jego styl staje się jeszcze bardziej agresywny.

Uwagę zwraca także nowy układ wydechowy z czterema końcówkami rur wykonanymi – jakże by inaczej – z włókna węglowego, które wydają z siebie potężny dźwięk. Obramowuje je specjalny dyfuzor z poszerzonymi „płetwami”. Jak łatwo się do produkcji dyfuzora również użyto włókna węglowego. Zza 20-calowych obręczy z lekkich stopów VS 320 Vorsteiner wyglądają czerwone, 6-tłoczkowe zaciski hamulcowe, stanowiące część sportowego układu hamulcowego Brembo. Przednie tarcze hamulcowe mają średnicę 320 mm. Standardowe zawieszenie BMW uzupełniono o zestaw typu coil-over.

Całość bardzo się nam podoba, ale w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu: poszerzone BMW M3 z warsztatu Vorsteinera będzie dostępne jedynie w 40 egzemplarzach, które mają zostać sprzedane klientom na całym świecie.

PS: Na zdjęciach widać BMW M3 GTRS5 Wide Body z tablicą rejestracyjną,  na której umieszczono nazwę innego tunera: edo competition. Zapewniamy, że to nie błąd – fotografie przedstawiają dzieło Vorsteinera, ale dystrybucją pakietu w Europie zajmuje się właśnie edo comptition.

 

Zdjęcia: edo competition, opracowanie: BM