MotoNews.pl

Audi projektuje pojazd science fiction

07 sierpnia 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Audi Virtual Vision 7

Futurystyczny, progresywny i awangardowy: Audi Design Team stworzył całkowicie wirtualny pojazd, który wystąpi w filmowej adaptacji bestsellerowej powieści „Ender’s Game” (polski tytuł: Gra Endera). Dzięki wizjonerskiemu designowi prom Audi quattro świetnie wpasował się w świat science fiction przedstawiony we filmie.

Fikcyjny prom Audi quattro stworzony wyłącznie na potrzeby filmu “Gra Endera” to pierwszy tego typu projekt niemieckiego producenta. Zespół projektantów Audi współpracował ściśle z reżyserem, Gavinem Hoodem i zespołem produkującym film, korzystając z najnowszych technologii graficznych, by cyfrowo w niezauważalny sposób wtopić prom Audi quattro w futurystyczną krainę przedstawioną w ‘Grze Endera”. Zaawansowany technologicznie świat z „Gry Endera” został odzwierciedlony w stylu modelu.

„Projektowanie promu Audi quattro przypominało szycie garnituru na miarę. Dostosowaliśmy go do wymagań świata z Gry Endera, a jednocześnie musieliśmy dołożyć starań, by zachować wartości typowe dla naszej marki” – powiedział Frank Rimili, szef projektantów pracujących przy filmowym projekcie – „Udało się nam świetnie połączyć filozofię designu Audi z fikcyjnym światem filmu”.

Film „Gra Endera” bazuje na bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem autorstwa Orsona Scotta Carta, wśród aktorów w nim występujących będzie można zobaczyć m.in: Asę Butterfielda, Hailee Steinfeld, Bena Kingsley’a, Violę Davis, Abigail Breslin i Harrisona Forda. Akcja rozgrywa się w świecie przyszłości. Ziemia zagrożona jest zniszczeniem przez robale – owadopodobne, obce istoty spoza układu słonecznego. W celu przeciwstawienia się temu zagrożeniu ludzkość ucieka się do niecodziennej metody – wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w tej rozgrywce o śmierć i życie.

Premiera już w październiku.

Zdjęcia: Audi, Wikipedia, opracowanie: BM