MotoNews.pl

Infiniti Q30 Concept – premiera na Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie

08 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Infiniti Q30

Na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie we wrześniu Infiniti zaprezentuje światu model Q30 Concept. Infiniti Q30 Concept ma zapowiadać, jak niedługo będzie wyglądać stylistyka kompaktowych modeli Infiniti tworzonych z myślą o nowej generacji klientów klasy premium. Publiczny debiut konceptu będzie mieć miejsce 10 września podczas konferencji prasowej organizowanej w ramach targów IAA we Frankfurcie nad Menem.

Producent twierdzi, że Q30 będzie uosabiać nową wizję designu, na którą składać się będą takie elementy, jak: intrygujące wzornictwo, innowacyjne, starannie dobrane i wykończone materiały oraz pełen pasji kunszt rzemieślniczy. Infiniti liczy, że dzięki temu uda mu się podbuć nowe segmenty rynku premium.

– Infiniti Q30 Concept stanowi preludium do rozbudowy gamy produktów, na której to opiera się nasza dynamiczna strategia rozwoju światowego – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd. – Dążymy do tego, aby naszą ofertą zainteresować nowoczesnego, otwartego na nowości, żądnego luksusu klienta, a Infiniti Q30 Concept, ze swoim charakterystycznym stylem i wysoką jakością, ma nam to umożliwić.

Wygląd Q30 Concept jest efektem ewolucyjnego rozwoju filozofii projektowania, jaką marka zaprezentowała po raz pierwszy w styczniu tego roku na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym (NAIAS) w Detroit w formie modelu Infiniti Q50, który z kolei czerpał z rozwiązań stylistycznych zastosowanych we wcześniejszych pojazdach studyjnych: Essence, Etherea i Emerg-e.

Marka pragnie zapoczątkować w ten sposób odejście od zachowawczego stylu, jakim cechuje się większość luksusowych aut kompaktowych. Mają go zastąpić: śmiała stylistyka i sportowa sylwetka.

Q30 Concept jest smukły, elegancki i uwodzicielski – powiedział Alfonso Albaisa, dyrektor ds. wzornictwa Infiniti. – Przy jego projektowaniu inspirowaliśmy się szybkimi zwierzętami z grupy wielkich kotów, takimi jak na przykład gepardy, które są wyjątkowo smukłe i poruszają się z przysłowiową kocią zwinnością. Obserwowane w ruchu, zdają się płynąć. Taką muskularność chcieliśmy osiągnąć w naszym Q30 Concept.

Ciekawostką jest fakt, że od samego początku w procesie projektowania tego luksusowego modelu kompaktowego klasy entry udział brał Sebastian Vettel, słynny mistrz Formuły 1, którego Infiniti mianowało swoim “dyrektorem ds. osiągów”.

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM