MotoNews.pl

Ford Mustang Saleen George Follmer Edition

19 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery  Tuning
Marka, model | ,
Mustang George Follmer 6

Saleen Automotive to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji limitowanych edycji sportowych modeli różnych marek, które bazują na oryginalnych akcesoriach oferowanych przez producentów. Znane są zwłaszcza przeróbki Fordów Mustangów jej autorstwa. Stali Czytelnicy Motonews.pl wiedzą, że redakcja ma słabość do Mustangów, dlatego nie mogliśmy sobie odmówić prezentacji kolejnego dzieła Saleen Automotive.

Auto nosi nazwę George Follmer Edition Mustang 2014 i zostało właśnie pokazane jako element serii Heritage Collection upamiętniającej znane postaci amerykańskich sportów motorowych. Dlaczego George Follmer Edition? Chodzi o uczczenie dokonań słynnego kierowcy wyścigowego George’a Follmera i jego Forda Mustanga Boss 302 z roku 1969.

Mustang Follmer Edition został wyposażony w „zaawansowane technologie tworzone przez Saleen”, włączając w to silnik V8 o mocy ponad 470 KM, 6-biegową przekładnię manualną i zawieszenie zmodyfikowane tak, by świetnie spisywało się na torze wyścigowym. Nadwozie ma klasyczny wygląd i klasyczne kolory kojarzące się ze światem wyścigów – jest czarno-czerwone z białymi akcentami. Podobnie wykończono kabinę.

Specjalny Ford Mustang będzie kosztować około 75 000 dolarów, a do pierwszych właścicieli dotrze późną jesienią tego roku. To nie koniec atrakcji od Saleen Automotive – zimą mamy zobaczyć Camaro w edycji poświęconej Markowi Donohue, a na początku przyszłego roku Barracudę, której patronem będzie Swede Savage. Obaj byli znanymi kierowcami wyścigowymi w latach 70 XX w.

Zdjęcia: Saleen Automotive, opracowanie: BM