MotoNews.pl

iV-4 – koncepcyjny SUV Suzuki

10 września 2013

Marka, model | ,
Suzuki iV-4 10

Podczas 65. salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie Suzuki prezentuje model iV-4 – najnowszy koncepcyjny SUV o kompaktowych rozmiarach. Jego produkcyjna wersja będzie oferować doskonałe własności jezdne przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów nadwozia.

iV-4 nawiązuje do innych SUV-ów marki. Wyróżnia go zdecydowany projekt nadwozia, który czerpie z tradycji kompaktowych SUV-ów Suzuki. iV-4 to dzielny i bezkompromisowy SUV. Pozwala kierowcy na świetną zabawę – pokonywanie i zdobywanie różnych terenów, zgodnie z hasłem „Grab your field”. Nowy model z napędem 4×4 będzie kierowany do osób, które chcą, aby samochód podkreślał ich indywidualność i styl. Nazwa iV-4 to skrót od: „i” jak „indywidualność”, „v” – vehicle, czyli pojazd i „4” – napęd na 4 koła.

Design nadwozia
iV-4 jest wierny tradycyjnemu wzornictwu SUV-ów Suzuki – zachowano proste, eleganckie linie, muskularną maskę i charakterystyczną osłonę chłodnicy. Jego design jest jednocześnie futurystyczny, dzięki takim detalom, jak wyrazista linia nadwozia oraz nowa generacja świateł przeciwmgłowych z czujnikiem laserowym. Duży rozmiar kół oraz kształt felg to detale świadczące o doskonałych właściwościach jezdnych i wytrzymałości SUV-a. Turkusowy kolor nadwozia – Brilliant Turquoise Metallic – jest wyjątkowy, niezwykle intensywny i głęboki. Suzuki iV-4 ma 4215 mm długości, 1850 mm szerokości i 1665 mm wysokości. Jego osie rozstawiono w odległości 2500 mm. Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze 235/55R20.

Wersja produkcyjna
Model produkcyjny stworzony w oparciu o koncepcyjny iV-4 będzie SUV-em spełniającym współczesne oczekiwania, charakteryzując się niską masą własną oraz jedną z najniższych wartości emisji CO2 w swojej klasie. Przyjazny dla środowiska, będzie także wyposażony w najnowszą generację napędu ALLGRIP (4WD), która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz znakomite własności jezdne w terenie. iV-4 będzie oferować połączenie interesującego designu oraz właściwości terenowych, które przekraczają możliwości typowych SUV-ów dostępnych obecnie na rynku.

Suzuki rozpocznie produkcję modelu seryjnego na bazie iV-4 w węgierskiej fabryce Magyar Suzuki w 2015 roku.

Zdjęcia: Suzuki