MotoNews.pl

Hamann Nervudo Lamborghini Aventador

23 września 2013

Kategoria | Hamann  Rynek Premium  Tuning
Hamann Nervudo 5

Na rynku nie brakuje propozycji tuningowych dla jednego z najmłodszych członków stajni Lamborghini, czyli modelu Aventador, jednak to nie powstrzymało niemieckiego tunera, firmy Hamann, przed zaprezentowaniem kolejnej modyfikacji. Pakiet o nazwie Nervudo zadebiutował oficjalnie na zakończonej właśnie Międzynarodowej Wystawie Samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem.

Oferta Hamanna obejmuje zestaw nowych komponentów nadwoziowych poprawiających aerodynamikę sportowego supersamochodu i nadających mu „wyścigowy” styl. Na pakiet ten złożyły się: nowy zderzak przedni, dwa spojlery przednie, nowe fartuchy boczne, dachowy wlot powietrza i duże skrzydło w tyle. Dodatkowe modyfikacje zewnętrzne to nowe, sportowe końcówki rur wydechowych umieszczone w dyfuzorze tylnym wykonanym z włókna węglowego oraz 20- lub 21-calowe obręcze z lekkich stopów, na których zamontowano wyczynowe ogumienie.

Wchodząc do kabiny Lamborghini Aventador Nervudo zauważymy nową, dwubarwną tapicerkę na fotelach, zagęszczenie detali wykończeniowych z włókna węglowego oraz kierownicę obciągniętą skórą i Alcantarą.

Niemieccy tunerzy postarali się także wycisnąć nieco więcej z jednostki napędowej Aventadora. Dzięki optymalizacji jednostki kontrolnej silnika udało im się uzyskać rezultat w postaci wzrostu mocy do 760 KM, a maksymalnego momentu obrotowego do 735 Nm. To odpowiednio o 60 KM i 45 Nm więcej, niż w przypadku wersji fabrycznej. Hamman nie podał, jakimi osiągami może się pochwalić Aventador Nervudo, ale zapewne są one lepsze od standardowych – a te brzmią naprawdę imponujące: przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 2,9 sekundy i prędkość maksymalna 350 km/h.

Zdjęcia: Hamann, newspress.co.uk, opracowanie: BM