MotoNews.pl

Kahn Defender XS90 2.2 TDCI Chelsea Wide Track

23 września 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Kahn Defender XS90 6

Land Rover Defender 2.2 TDCI 90 Hard Top – Chelsea Wide Track, to pojazd o potwornie długiej nazwie, lecz całkiem przyjemnym wyglądzie, który zawdzięcza tunerowi z Wielkiej Brytanii – Kahn Design. Modyfikując Land Rovera Defendera specjaliści z Kahn Design starali się zachować ten sam prosty, minimalistyczny styl, jaki charakteryzuje słynną terenówkę od lat.

Eksperci z Kahn Design udoskonalili nadwozie Defendera montując na nim z przodu i tyłu poszerzone narożniki z wlotami powietrza, dodatkowe wloty powietrza na masce silnika przysłonięte siatką ze stali nierdzewnej, światła przeciwmgielne, nowe reflektory z osłonami, boczne wloty powietrza przysłonięte siatką ze stali nierdzewnej, obręcze 1948 Defend w kolorze satynowej czerni, na których zamontowano opony w rozmiarze 235x85x16”, pokrywę Chelsea Truck Company na koło zapasowe, nowe chlapacze i końcówki rur wydechowych. Nowy jest także cały układ wydechowy.

Wnętrze Defendera po modyfikacjach Kahn Design jeszcze bardziej zachęca do zajęcia miejsca w kabinie. Przednie fotele wymieniono na sportowe modele GTB pokryte perforowaną skórą, standardową kierownicę zastąpiła nowa, jednoramienna. Nowy jest także zegar o czerwonej tarczy. Niektóre komponenty, takie jak: deska rozdzielcza, tylny panel drzwiowy, wewnętrzne klamki i obudowy wskaźników obciągnięto słynnym tweedem marki Harris. Końcowy akcent stanowią nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła wykonane z aluminium.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM