MotoNews.pl

BMW X6 M stuningowane przez Cam Shaft

24 września 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
BMW X6 M CamShaft 15

Znamy całkiem sporo osób, które pytane o BMW X6M powiedziałyby, że pojazdowi temu nie brakuje absolutnie nic i jest świetny w takiej formie, w jakiej schodzi z taśmy fabrycznej. Na pewno nie należą jednak do nich panowie z firmy tuningowej Cam Shaft, którzy sprzymierzyli się z innym tunerem – PP-Performance, by stworzyć potężniejszą i bardziej „mroczną” wersję sportowego crossovera bawarskiej marki.

Tuning rozpoczął się od zmiany wyglądu nadwozia. Specjaliści z Cam Shaft okleili je w całości specjalną folią w kolorze „mrożonego antracytu” o metalicznym połysku i dodali do tego akcenty w odcieniu matowej czerni. Wcześniej jednak nadwoziu zaaplikowano kilka nowych komponentów z włókna węglowego stworzonych przez inną firmę tuningową – Vorsteinera. Znalazły się wśród nich: nowa maska silnika, nowe spojlery z przodu i w tyle oraz nowy dyfuzor tylny. Odświeżony wygląd zewnętrzny BMW X6M uzupełniły obręcze z lekkich stopów pokryte błyszczącym, grafitowym lakierem.

Następnie do akcji weszli eksperci z PP-Performance, którzy zanurkowali pod maskę crossovera. Za stosunkowo umiarkowaną cenę 16 600 euro potrafią oni zmusić 4,4-litrową, turbodoładowaną jednostkę V8 w BMW X6M do generowania aż 720 KM mocy zamiast standardowych 555 KM i maksymalnego momentu obrotowego o wartości 1000 Nm zamiast standardowego 680 Nm.

Wisienką na tym tuningowym torcie jest nowe zawieszenie typu coil-over stworzone przez KW.

Zdjęcia: carscoops.com, opracowanie: BM