MotoNews.pl

Wielki Brat: BMW X6 Widebody od Enco Exclusive

01 września 2010

Kategoria | ENCO Exclusive  Tuning
Marka, model | ,
Enco Exclusive BMW X6 7

Monachijski SUV BMW X6 posiada sugestywną sylwetkę coupé, szczodre proporcje i jest uosobieniem luksusowego pojazdu terenowego. Pozycjonowany przez producenta tuż nad popularnym modelem X5 w ostatnich latach stał się prawdziwym hitem sprzedażowym bawarskiej firmy.

Nazwa Enco Exclusive również jest popularna w świecie tuningowym – firma z niemieckiego Chemnitz od 2000 roku specjalizuje się w „dopieszczaniu” luksusowych samochodów. Najnowszym dziełem Saksończyków jest kompletny „body kit” dla BMW X6. Projektanci z Enco stworzyli zestaw poszerzający nadwozie BMW X6 i nadający mu bardziej sportowy, naturalny i muskularny wygląd.

Nowy zderzak przedni ma trzy duże wloty powietrza poprawiające chłodzenie silnika i hamulców oraz zintegrowane światła dzienne wykorzystujące technologię LED. Wydatne nadkola sprawiają, że X6 wydaje się jeszcze mocniejszym pojazdem – wrażenie to potęgują też nowe fartuchy boczne. Kształt tylnych drzwi specjalnie zmodyfikowano by płynnie łączyły się wizualnie z nowym, tylnym zderzakiem. Tył ma wyjątkowo muskularny wygląd dzięki dyfuzorowi zintegrowanemu ze zderzakiem i nowemu układowi wydechowemu z umieszczonymi po środku, podwójnymi, okrągłymi końcówkami rur wydechowych.

Całość uzupełniają felgi Jura i opony 315/25 R3 umieszczone na obręczach o wymiarach 11 x 23 cale.

Enco Exclusive za takie udoskonalenie wyglądu BMW X6 życzy sobie 15 000 euro netto.

Zdjęcia: Enco Exclusive