MotoNews.pl

BMW zapowiada X6 M Design Edition

25 września 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
bmw-x6-m-design-edition-announced 5

Jeden z niemieckich producentów samochodów cieszący się niesłabnącą popularnością wśród polskich klientów – BMW zapowiedział, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży model X6 M w specjalnej wersji Design Edition. Będzie to limitowana seria ograniczona do zaledwie 100 egzemplarzy. Nowy, sportowy crossover będzie wyróżniać specjalnie wykończone wnętrze kabiny i kilka nowych elementów nadwoziowych.

BMW X6 M Design Edition będzie wyposażone w splitter przedni wykonany z włókna węglowego, nową atrapę chłodnicy w odcieniu matowej czerni, 21-calowe obręcze z lekkich stopów, nowy spojler tylny, również wykonany z włókna węglowego i przeprojektowany dyfuzor w tyle. Opcjonalnie kliencie będą mogli sobie zażyczyć naklejenia na nadwoziu dekoracyjnych, sportowych pasów M Performance.

Modyfikacje w kabinie obejmują zastosowanie nowych materiałów wykończeniowych. Deska rozdzielcza zostanie obciągnięta skórą w kolorze czarnym i czerwonym z kontrastowymi obszyciami. Fotele zyskają dwubarwną tapicerkę ze skóry Merino. Całość uzupełnią detale pokryte czarnym lakierem fortepianowym. Oczywiście, jak przystało na porządną edycję limitowaną, we wnętrzu BMW X6 M Design Edition znajdziemy też specjalną plakietkę z numerem wskazującym przynależność do tej ekskluzywnej serii.

W komunikacie BMW zapowiadającym pojawienie się X6 M Design Edition nie wspomniano jeszcze nic o osiągach, dostępności i cenach nowego modelu, jednak najprawdopodobniej limitowane X6 M będzie się mogło pochwalić mocą 555 KM generowaną przez silnik V8 biturbo, a jego ceny w Europie będą się rozpoczynać od 114 000 euro.

Zdjęcia: BMW, autoevolution.com, opracowanie: BM