MotoNews.pl

Ford Serii F Super Duty 2015

27 września 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford seria F 9

Ford zapowiedział, że do rodziny modeli serii F Super Duty na rok 2015 wprowadzi serię udoskonaleń, zarówno pod względem wyglądu, jak i osiągów, w tym między innymi uaktualniony silnik V8 Power Stroke z nową turbosprężarką, mocniejszy model F-450 i odświeżoną stylistycznie edycję King Ranch.

Producent nie skonkretyzował zbyt dokładnie planowanego zwiększenia osiągów serii F, ale wiemy, że 6,7-litrowy turbodiesel Power Stroke V8 ma generować więcej mocy i większy moment obrotowy przy niezmienionym zapotrzebowaniu na olej napędowy.

Jeśli chodzi o topową wersję F-450 w ofercie serii F Heavy Duty, producent z Detroit zdradził, iż zyska wzmocnioną ramę, zawieszenie, nowe ogumienie i 19,5-calowe obręcze.

Na koniec o edycji King Ranch 2015. Wariant ten wzbogaci się o liczne, nowe elementy nadwoziowe, takie jak: ciemniejszy lakier Caribou na nadkolach, zderzakach i dolnej części nadwozia, czarne listwy ochraniające krawędzie skrzyni ładunkowej oraz czarne nakładki ochronne na zderzaki i listwy drzwiowe. Pojazd będzie mieć także specjalne plakietki z logo na kierownicy, oparciach foteli i konsoli środkowej. Skórzane wykończenia w kabinie będą mieć głębszy odcień i zostaną zastosowane także na fotelach, pokrywie konsoli środkowej, podłokietnikach i kierownicy.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM