MotoNews.pl

Nowe zdjęcia Rolls-Royce’a Wraith Coupe

piątek, 27 września 2013

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Rynek Premium
Rolls-Royce Wraith 23 (23)

Brytyjski producent luksusowych samochodów: Rolls-Royce opublikował właśnie całą serię nowych zdjęć pięknego coupe Wraith. Model ten zadebiutował oficjalnie na początku tego roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Jeśli nasi Czytelnicy niezbyt dobrze pamiętają ten samochód, to spieszymy przypomnieć, że chodzi o nowe coupe, które ma konkurować na rynku z Bentleyem Continentalem. Pod jego maską pracuje 6,6-litrowy silnik V12 generujący moc 624 KM i maksymalny moment obrotowy 800 Nm. Pojazd o linii fastbacka rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,6 sekundy,
Wraith jest też miejscem debiutu nowego systemu Rolls-Royce’a o nazwie Satellite Aided Transmission (przekaz wspomagany przez satelitę). Używa on modułu GPS do wybrania z pewnym wyprzedzeniem biegu dostosowanego do warunków panujących na drodze, którą aktualnie porusza się samochód.

Pierwsze egzemplarze Rolls-Royce’a Wraith trafią do rąk klientów w jeszcze w ostatnim kwartale tego roku. Ceny modelu mają się rozpoczynać od poziomu 245 000 euro.

Zdjęcia: Rolls-Royce