MotoNews.pl

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse pręży muskuły na torze

02 października 2013

Kategoria | Rynek Premium
Gallardo Squadra Corse 2

Zaprezentowany niedawno przez Lamborghini model LP 750-4 Squadra Corse to najbardziej ekstremalna, produkcyjna wersja Gallardo, jaka powstała w dotychczasowej historii włoskiej marki i i ostatni członek tej rodziny, ponieważ w przyszłym roku Gallardo zostanie zastąpione modelem, który najprawdopodobniej będzie nosić nazwę Cabrera.

Gallardo LP 570-4 Squadra Corse to zasadniczo samochód wyścigowy, tyle że dopuszczony do zwykłego ruchu drogowego. Jego sportowe możliwości zostały zaprezentowane ostatnio na specjalnym filmie opublikowanym przez włoskiego producenta. Możemy na nim usłyszeć potężny ryk silnika V10 generującego 570 KM i zobaczyć agresywną jazdę Gallardo LP 570-4 Squadra Corse na torze wyścigowym. Naszym zdaniem to świetny sposób na pożegnanie „z przytupem” najlepiej sprzedającej się rodziny modeli w historii marki.

Dla porządku przypomnijmy jeszcze, że Squadra Corse przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 3,4 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 200 km/h w czasie zaledwie 10,4 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 320 km/h.

Jednostka napędowa V10 współpracuje ze zrobotyzowaną, 6-biegową przekładnią e-gear, którą kierowca steruje za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy. Squadra Corse waży 1340 kg, o 70 kg mniej od standardowego Gallardo LP 560-4, a jego ceny we Włoszech zaczynają się od poziomu 191 000 euro.

Zdjęcia: Carscoops, Lamborghini, opracowanie: BM