MotoNews.pl

Porsche Panamera Prior600

11 października 2013

Kategoria | Prior Design  Tuning
Marka, model | ,
Panamera Prior600 8

Idealna kombinacja sportowego charakteru i luksusu sprawia, że Porsche Panamera od lat świetnie radzi sobie wśród konkurencji takiej, jak: BMW serii 7, Audi A8, czy VW Phaeton. W segmencie luksusowych limuzyn wyższej klasy trwa zażarta rywalizacja, a w dodatku często włączają się do niej tunerzy „podkręcający” fabryczne wersje modeli. Tak było w przypadku niemieckiej firmy Prior-Design, która zrekonstruowała Porsche Panamera Turbo i nazwała swoje dzieło „Prior600”.

Propozycja Prior-Design dla Porsche Panamera obejmuje pakiet komponentów poprawiających wygląd nadwozia i kilka drobnych modyfikacji technicznych.

Sportowa limuzyna ze Stuttgartu w interpretacji Prior-Design zyskała zupełnie nowy zderzak przedni ze spojlerem, nową maskę silnika oraz zestaw nowych fartuchów bocznych. Poza tym pojawił się: nowy zderzak tylny i spojler na pokrywie bagażnika. „Body kit” na życzenie klienta może zostać wykonany z włókna węglowego lub duraflexu. Nowy wygląd zewnętrzy uzupełniają obręcze z lekkich stopów ADV.1 o średnicy 22 cali.

Porsche Panamera Turbo w ujęciu Prior-Design może także pochwalić się lepszą dynamiką jazdy, a to dzięki instalacji zawieszenia KW, którego ustawienia można zmieniać za pośrednictwem specjalnej aplikacji na iPhone’a. Spaliny wydostają się z auta przez specjalny, sportowy układ wydechowy ze sterowanymi indywidualnie przepustnicami, wykonany ze stali szlachetnej.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM