MotoNews.pl

CDC Performance Range Rover Sport Nighthawk

18 października 2013

Kategoria | Tuning
Range Rover Sport 7

Firma tuningowa CDC Preformance przygotowała kolejny już pakiet w swojej ofercie przeznaczony dla Range Rovera Sport pierwszej generacji. Mimo, że nowa odsłona Range Rovera Sport odniosła w tym roku sukces, to wciąż jest mnóstwo entuzjastów tuningu, który z pasją modyfikują poprzednią wersję. Jednym z nich jest właśnie CDC Performance. Specjaliści od modyfikacji czterokołowców nazwali swój projekt „Nighthawk”, czyli „Nocny Jastrząb”. To ciekawa propozycja obejmująca zarówno liczne udoskonalenia wizualne, jak i wzmocnienie silnika oraz zmiany techniczne.

Zacznijmy od „konkretów”, czyli nowych osiągów Range Rovera Sport pierwszej generacji. Moc 5-litrowego silnika V8 turbo została zwiększona z pierwotnych 503 KM do 572 KM, a maksymalny moment obrotowy wzrósł przy okazji z fabrycznych 625 Nm do 695 Nm. Eksperci z CDC Performance usunęli również z Land Rovera elektroniczną blokadę prędkości maksymalnej. Silnik ciężej pracujący nad wygenerowaniem dodatkowych koni mechanicznych wspiera teraz nowy, sportowy układ wydechowy, a także nowy układ hamulcowy z tarczami zaopatrzonymi w 6-tłoczkowe zaciski. Natomiast standardowe zawieszenie pneumatyczne wzbogacono o elektroniczny moduł pozwalający kierowcy na przybliżenie nadwozia Range Rovera Sport o 70 mm do nawierzchni drogi, jeśli tylko ma na to ochotę.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to nadwozie zaopatrzono w zestaw komponentów poszerzających oraz 28-elementowy pakiet wykończeń z włókna węglowego. Zderzaki, fartuchy boczne oraz 23-calowe obręcze z lekkich stopów, na których zamontowano sportowe ogumienie, połyskują teraz włóknem węglowym. Niemiecki tuner zaproponował także pewne zmiany we wnętrzu Range Rovera. W kabinie pojawiła się nowa kierownica, tapicerka ze skóry i Alcantary oraz wykończenia z włókna węglowego.

Zdjęcia: CDC Performance, fancytuning.com, opracowanie: BM