MotoNews.pl

Nowy Jeep Wrangler Willys Wheeler Edition

26 listopada 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep Wrangler Willys 7

Jeep, który jest marzeniem każdego off-roadowego purysty: Wrangler Willys Wheeler Edition, czyli ukłon współczesnych projektantów w stronę najstarszych cywilnych modeli Jeepa: Willys-Overland CJ-2A i CJ-3A. Bazuje na wersji Wrangler Sport i został wyposażony w bogatą kolekcje dodatkowych akcesoriów ułatwiających podróż w warunkach terenowych. Zaliczają się do nich między innymi: tylny most napędowy Dana 44 z blokadą mechanizmu różnicowego Track-Loc, ogumienie BF Goodrich KM Mud Terrain w rozmiarze LT255/75R17, rurowe osłony i progi boczne, nowy zestaw Jeep Trail Rated Kit, w skład którego wchodzą: pierścień w kształcie litery D do podpinania różnych elementów, pas holowniczy i rękawice w specjalnym worku z logo Jeepa. Oprócz tego specjalny pojazd może się pochwalić systemem napędu Command-Trac 4×4 i dwubiegową skrzynią rozdzielczą.

Nadwozie ozdobiono błyszczącą, czarną atrapą chłodnicy i aplikacjami na przednim i tylnym zderzaku w tym samym kolorze, specjalnymi naklejkami na tylnej klapie i masce silnika oraz unikalnymi, 17-calowymi obręczami, również pokrytymi błyszczącym, czarnym lakierem. Wheeler Edition jest standardowo wyposażony w miękki dach „Sunrider” i mocno przyciemnione szyby tylne. Do dyspozycji kierowcy oddaje radio satelitarne SiriusXM, system monitorowania ciśnienia w oponach Premium. Napęd stanowi 3,6-litrowy silnik Pentastar V6 o mocy 285 KM i maksymalnym momencie obrotowym 352 Nm. Standardowo współpracuje z 6-biegową przekładnia manualną, ale może także zostać połączony z 5-przełożeniowym automatem.

Nowy Wrangler Willys Wheeler Edition aktualnie debiutuje na Los Angeles International Auto Show, a do sprzedaży w Ameryce Północnej wejdzie do na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM