MotoNews.pl

Honda prezentuje nowego, miejskiego SUVa o nazwie VEZEL na Tokyo Motor Show 2013

26 listopada 2013

Marka, model | ,
Honda Vezel 6

Podczas salonu motoryzacyjnego w Tokio Honda przedstawiła nowego, miejskiego SUVa, już w wersji produkcyjnej. Nowy model w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie nosić nazwę VEZEL. Poza tym japoński producent zaprezentował nowy, koncepcyjny pojazd sportowy o nazwie S660 Concept.

Nowy, miejski SUV Hondy zawita do Europy dopiero za dwa lata, na razie nie wiadomo, czy będzie nosić taką samą nazwę, jak na rodzimym rynku.

Nadwozie nowego modelu nawiązuje do wyglądu klasycznego SUVa, przy czym górna część karoserii wizualnie przypomina samochody typu coupe. Ostro zarysowane, charakterystyczne linie tworzą inspirujący i budzący emocje styl nadwozia. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, by zapewniało przestrzeń wykończoną materiałami wysokiej jakości dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu oraz komfortowe, funkcjonalne środowisko dla osób podróżujących w tyle.

W Japonii Honda VEZEL będzie dostępna zarówno w wersji z napędem benzynowym, jak i hybrydowym. Wariant hybrydowy będzie wyposażony w inteligentny układ napędowy ze skrzynią dwusprzęgłową Sport Hybrid i-DCD, a wariant benzynowy w 1,5-litrowy silnik z wtryskiem bezpośrednim.

W Japonii Honda VEZEL pojawi się w salonach sprzedaży już w grudniu tego roku.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM